Новини

на попередню сторiнку

200 поліцейських Кіровоградщини відстежуватимуть незаконний збір рідкісних рослин

200 поліцейських Кіровоградщини відстежуватимуть незаконний збір рідкісних рослин

200 поліцейських Кіровоградщини відстежуватимуть незаконний збір рідкісних рослин, повідомляють «Олександрійські новини».

Нині на території області поліцейськими спільно із представниками підрозділів Держекоінспекції проводяться заходи під умовною назвою «Першоцвіт-2019», спрямовані на попередження та припинення правопорушень, пов’язаних із незаконним збиранням, перевезенням та реалізацією рідкісних рослин, - інформує управління превентивної діяльності поліції Кіровоградської області.

У рамках профілактичних заходів здійснюються рейди-перевірки ринків, автовокзалів та прилеглих до них територій, перевіряється автотранспорт, лісові насадження. Загалом залучено близько 200 працівників особового складу поліції. Активізовано роботу зі взаємодії зі співробітниками державної екологічної інспекції та лісових господарств, - зазначають у поліції.

У ході відпрацювань поліцейські виявляють порушення, пов’язані з торгівлею з рук у невстановлених місцях згідно з статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Покарання за ці порушення тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої.

Порушенням правил торгівлі на ринках згідно з статтею 159 КУпАП тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Порушенням порядку господарської діяльності стаття 164 КУпАП тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої. 

Водночас, чинним законодавством передбачено відповідальність за знищення чи торгівлю рідкісними ранньоквітучими рослинами, а також рослинами, які занесенні до Червоної книги України, відповідно до статті 88-1 КУпАП та статті 90 КУпАП. 

Покарання за статтею 88-1 тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої. За статтею 90 - тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб - від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого.

Адміністративні протоколи за цими фактами складають спеціально уповноважені центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері лісового господарства та охорони навколишнього природного середовища, - додають у поліції 

Фото "Pixabay"


0    347     19.04.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!