Новини

на попередню сторiнку

Краєзнавець з Олександрії дослідила козацький рід Байдаків у якому були офіцери, депутати Думи та розстріляні під час червоного терору

Краєзнавець з Олександрії дослідила козацький рід Байдаків у якому були офіцери, депутати Думи та розстріляні під час червоного терору

Краєзнавець з Олександрії Надія Жахалова завершила серію публікацій з історії видатного місцевого роду Байдаків. Публікація здійснювалась з початку року і містить п’ять частин дослідження та опубліковано на авторському блозі дослідниці, повідомляють «Олександрійські новини.

Розпочинає розповідь про рід Байдаків дослідниця довідкою про заснування населеного пункту Байдаківка: «Байдак, Байдаківка, Байдакове, Байдаківський».

Продовжує чотирма частинами розповіді під назвою «Байдаки – від козацької старшини до дворянства».

1 частина

2 частина

3 частина

4 частина

П’ята частина розповідає про початок 20 століття та трагічну долю дворян, які зробили чималий внесок у розвиток краю: «Байдаки в першій світовій війні, Добровольчій армії і РВА».
Зокрема, у розповіді вона згадує про найближчий для олександрійців населений пункт, заснований Байдаками- село Байдаківку: «Байдаківка – яку знають чи не всі олександрійці, знаходилась біля Олександрії, як одна з її південних околиць. А ще до цього часу олександрійці пам’ятають – Байдаківський вугільний розріз, Байдаківська брикетна фабрика… Після декомунізації 2016 р. в Олександрії з’явився так званий Байдаківський мікрорайон, змінивши назву "Жовтневий"».

Нагадаємо, Н.Жахалова є дослідником історії краю, краєзнавцем, за фахом істориком-археологом. Тривалий час працювала на різних посадах у Олександрійському краєзнавчому музеї. Автор декількох книг і досліджень про минуле міста Олександрії, Олександрійського району, Кіровоградщини, співавтор багатьох видань ,учасник наукових та науково-практичних конференцій дослідників.

0    930     18.04.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!