Новини

на попередню сторiнку

В Олександрії окружна комісія працювала до півночі формуючи дільничні комісії на виборах Президента (фото)

В Олександрії окружна комісія працювала до півночі формуючи дільничні комісії на виборах Президента (фото)

В Олександрії окружна комісія працювала до півночі 15 квітня, щоб сформувати дільничні комісії на повторному голосуванні на пост Президента України, повідомляють «Олександрійські новини». Окружкому не вистачало для повного заповнення складу ДВК 255 представників, однак склад комісій збалансовано і вони матимуть кворум, вважають в окружкомі.

Всього від кандидата Володимира Зеленського було подано 1240 кандидатур, від Петра Порошенка – 470 кандидатур, від голови окружної виборчої комісії – 500 кандидатур до складу дільничних виборчих комісій. Всі кандидатури були зареєстровані та візьмуть участь у роботі комісій.

Розподіл керівного складу дільничних комісій окружком провів за арифметичною ознакою парності-непарності.

«У нас був такий принцип, ми вирішили, що голови на парних номерах дільниць – від Зеленського, а на непарних – від Порошенка. Але по деяких дільницях цей принцип було порушено через те, що дехто відмовлявся від посади голови, хтось просив заміну. Але квотний такий принцип в більшості, залишився», - повідомив голова комісії № 103 виборчого округу Анатолій Куруп.

Засідання окружної виборчої комісії відбулось вчора, 15 квітня, за годину до завершення останнього терміну формування комісій – о 23.00. Для того, щоб упорядкувати та роздрукувати текст постанови про створення дільничних комісій, члени ОВК працювали до 2-ої години ночі.


Підготовка до вечірнього засідання окружкому.

Нагадаємо, раніше ЦВК звернулось до громадян допомогти сформувати склад дільничних комісій, щоб «підтримати демократію участю у роботі дільничних комісій на Кіровоградщині».

На початок дня 15 квітня, в Олександрійському виборчому окрузі було укомплектовано 15% дільничних комісій, інші – доукомплектовувались.

Закон України «Про вибори Президента України» передбачає формування дільничних комісій на повторному голосуванні.

У разі якщо кандидат на пост Президента України не використав можливість подати встановлену кількість кандидатур до складу відповідної дільничної виборчої комісії у строки, передбачені частиною дев’ятою цієї статті, окружна виборча комісія формує склад дільничної виборчої комісії у кількості, визначеній частиною восьмою цієї статті, за поданням голови відповідної окружної виборчої комісії на підставі пропозицій членів окружної виборчої комісії.

Окружна виборча комісія не пізніш як за п’ять днів до дня повторного голосування за поданням кандидатів на пост Президента України, які включені до виборчого бюлетеня для повторного голосування, формує новий склад дільничної виборчої комісії у кількості:

  • для великих дільниць - 16 осіб (по 8 осіб від кожного кандидата);
  • для середніх дільниць - 14 осіб (по 7 осіб від кожного кандидата);
  • для малих дільниць - 12 осіб (по 6 осіб від кожного кандидата).

Фото Віктора Голобородька

0    500     16.04.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!