Новини

на попередню сторiнку

Керівник юстиції Кіровоградщини прокоментував рішення мерії Олександрії щодо аліментників

Керівник юстиції Кіровоградщини прокоментував рішення мерії Олександрії щодо аліментників

В Олександрії залишилась лише одна установа, де потенційні боржники з аліментів матимуть змогу відпрацьовувати адміністративне покарання у вигляді суспільно корисних робіт. Йдеться про комунальне підприємство «Благоустрій». Натомість комунальне підприємство «Ритуал» з переліку було виключене. Про це проінформував керівник юстиції Кіровоградщини Вадим Гуцул, якого цитують «Олександрійські новини».

«Як було зазначено в ЗМІ, відповідне рішення було ухвалене виконавчим комітетом Олександрійської міськради. Підставою стала заява мера Степана Цапюка про те, що «боржники працювати не хочуть, а підприємство повинне автоматично нараховувати їм мінімальну зарплату». По-перше, це твердження не має законодавчого підґрунтя. По-друге, прийняте виконавчим комітетом Олександрійської міськради рішення щодо виключення підприємства «Ритуал» з переліку підприємств, де відбувають покарання у вигляді суспільно корисних робіт неплатники аліментів, не відповідає чинному законодавству у сфері захисту прав дітей на належне утримання і суперечить вимогам ст. 31-1, 325-1, 325-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. По-третє, ситуація насправді складається абсолютно інакше. Закон не передбачає виплату коштів без фактичного відпрацювання. Це означає, що злісні неплатники аліментів, які ухилялися від виконання суспільно корисних робіт, зарплату отримувати жодним чином не могли», – відзначив посадовець.

За словами Вадима Гуцула, контролювати роботу порушників, згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення, повинні саме власники підприємств, де ті відбувають примусові роботи. Якщо ж боржник ухиляється від відпрацювання, про це обов’язково слід повідомити уповноважений орган з питань пробації. При цьому ухилення особи від виконання суспільно корисних робіт тягне за собою адмінарешт строком до десяти діб. Якщо ж боржник ігноруватиме виконання покарання повторно, йому загрожуватиме кримінальна відповідальність.

«Наразі фахівці обласної юстиції підготували офіційні листи-роз’яснення до міського голови Олександрії Степана Цапюка та тамтешньої служби пробації. Зробили це для того, щоб привернути увагу уповноважених осіб до наявних проблем і знайти шляхи їх вирішення. Це вкрай необхідно, оскільки практика виконання суспільно корисних робіт є хорошим варіантом часткової ліквідації боргів із аліментів. Так, завдяки цьому в 2018 році кошти отримали діти трьох олександрійців, які не мали офіційного доходу. Наразі ще четверо осіб суспільно корисні роботи відпрацьовують», – резюмував Вадим Гуцул.

Нагадаємо, вчора рішенням виконавчого комітету комунальне підприємство «Ритуал2 було виключене з переліку підприємств, де потенційні боржники з аліментів матимуть змогу відпрацьовувати адміністративне покарання у вигляді суспільно корисних робіт.

0    2100     29.03.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!