Новини

на попередню сторiнку

Автор книг-досліджень про письменників з Олександрії і Кропивницького закликав «не чекати команди «зверху» (фото)

Автор книг-досліджень про письменників з Олександрії і Кропивницького закликав «не чекати команди «зверху» (фото)

Одесит Іван Задоя, український письменник, літературознавець, філолог, журналіст, новеліст, член Національної спілки письменників України закликав «не чекати команди «зверху». Іван Задоя, звертає увагу на те, що необхідність пам'ятати про творчу спадщину земляків, зокрема 120-річний ювілей з дня народження Леоніда Чернова-Малошийченка, повідомляють «Олександрійські новини».

«Одеськими маршрутами Малошийченка мандрували представники культурно-освітнього центру "Толока" села Попельнастого… Саме тут, в Одесі, відбулася наша довгоочікувана зустріч з ним. Іван Задоя - першим в Україні впорядкував найбільш повне зібрання творів Леоніда Чернова-Малошийченка, а також написав дослідження про наших видатних земляків Сергія Гончарова-Тасіна, Бориса Нечерду і Леоніда Куценка.

Він поділився своїм досвідом і розповів про особливості пошукової роботи літературознавця та торкнувся проблем українського краєзнавства. Особливо наголосив на порядності дослідника у ставленні до приватних архівів видатних людей.


В розмові з нами Іван Михайлович підкреслив, що без ретельної перевірки фактів, без знання першоджерел - автор приречений на провал і ніколи не досягне успіху. Як приклад, з сумом розповів про "недоварений" матеріал зі столичної газети, де спотворюються факти з життя нашого земляка Леоніда Чернова-Малошийченка.

"Не чекайте команди "зверху". Коли мова йде про збереження культурної спадщини - беріть відповідальність на себе" - з цим побажанням Іван Михайлович звернувся до краєзнавців Кіровоградщини, ним і завершив нашу зустріч», - пише на своїй сторінці у Фейсбук краєзнавець, засновник центру «Толока» Валерій Жванко.


Нагадаємо, у 2019 році виповнюється 120 років з дня народження Леоніда Чернова-Малошийченка, який є однією з найцікавіших постатей «розстріляного відродження» українського красного письменства початку 20 століття. Леонід Чернов-Малошийченко народився в Олександрії, в якій сформувався як особистість, де почав театральну, літературну діяльність.Фото Валерія Жванка

0    2216     22.03.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!