Новини

на попередню сторiнку

Жителям Кіровоградщини стало відомо, що за добування березового соку без дозволу “світить” штраф

Жителям Кіровоградщини стало відомо, що за добування березового соку без дозволу “світить” штраф

Жителям Кіровоградщини стало відомо що за добування березового соку без дозволу “світить” штраф, повідомляють «Олександрійські новини».

З середини березня в Україні розпочинається збір березового соку. Онуфріївські  лісівники наголошують, що право заготівлі соку мають постійні користувачі лісових угідь (лісгоспи), а також підприємці, які отримують для цього “лісовий квиток”. Такий документ дає право для добування соку у строго відведених місцях та з дотриманням встановлених правил заготівлі, інформує Онуфрієвське лісове господарство на своєму сайті.

Часто громадяни, збираючи сік самостійно, для власних потреб, можуть своїми діями спричинити загибель дерева. Зазвичай це стається тому, що люди не дивляться ні на вік дерева, ні на площі, де це можна робити. Як наслідок, в середині берези розпочинаються процеси гниття, грибкові захворювання й дерево втрачає свої якості, - зазначає адміністрація лісгоспу.

Заготівля березового соку неможлива без отримання спеціального дозволу (лісового квитка), видача якого передбачена статті 69 Лісового Кодексу України. За недотримання даних вимог порушників чекатиме покарання згідно статті 70 Кодексу України про адміністративні правопорушення і тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Збирати березовий сік на об’єктах природно-заповідного фонду суворо заборонено. Відповідальність за дане порушення природоохоронного законодавства передбачено стаття 91 КУпАП і тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від дев'яти до двадцяти чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів чи без такої і на посадових осіб - від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів.


0    1033     18.03.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!