Новини

на попередню сторiнку

Кіровоградська область перетворюється у посушливий Південний Степ

Кіровоградська область перетворюється у посушливий Південний Степ

Кіровоградська область за кліматом стала нагадувати Херсонщину тридцятирічної минувшини, а Херсонщина перетворилась на унікальні сухі субтропіки, повідомляють «Олександрійські новини».

Про стійкі зміни у кліматі написали розгорнуту статтю журналісти відомого агарного видання landlord.ua.

Вони зазначають, що раніше Кіровоградська область була районована, як Північний степ із посушливим кліматом та спекотним літом. «Зараз її можна віднести до Південного степу (дуже посушлива, спекотна) - зони, до якої раніше належали Херсон, Запоріжжя й Одеса. Кіровоградщина ж за кліматичними показниками стає такою, якою 30 років тому була Херсонщина», - пишуть журналісти видання, опитуючи експертів.


Так виглядав карта у минулому


Сучасний вигляд карти

В Херсонщині, а також частково у Запорізькій та Миколаївській області вже за спостереженнями аграріїв можна вирощувати такі тропічні і теплолюбні рослини, як рис чи бавовник.

Разом із змінами в кліматі майже зникає весна, яка перетворюється на дуже короткотривалу і малопомітну частину року. Частішими стали і буревії та сильні дощі, які перетворюється у стихію. В інші дні теплого періоду – сильна спека, за якої температура перевищує 30-35 градусів за Цельсієм.

Скріншоти з сайта landlord.ua.


0    1357     06.03.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!