Новини

на попередню сторiнку

Майстриня презентувала в Олександрії ілюстровану енциклопедію з української народної писанки (відео, фото)

Майстриня презентувала в Олександрії ілюстровану енциклопедію з української народної писанки (відео, фото)

Майстриня–писанкарка Ірина Михалевич, презентувала в Олександрії авторську мікро-енциклопедію з української народної писанки, яка вийшла друком у відомому харківському видавництві «Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля».

Книга створена за 8 місяців інтенсивної роботи майстрині із видавництвом. Робота над виданням починалась багато років тому, коли майстриня зацікавилась, як виготовленням писанок, так і їх історією, секретами давніх майстрів класичної української писанки.

«Книга починалась років сім тому. Перша книга називалась «Природні барвники». Вона теж була про писанки і про те, як їх створювати», - розповіла майстриня.

Коли це видання потрапило до рук відомої писанкарки з Умані Лідії Бебешко, вона допомогла знайти спільну мову із відомим українським видавництвом, щоб розповісти більшому колу українців про роботу Ірини Михалевич.

Нинішнє видання стало ілюстрованою енциклопедією для тих, хто хоче знати все про писанку: історія створення, методи фарбування, зокрема природними барвниками, способи виготовлення своїми руками. У книзі є реконструкції писанок із майже втраченої колекції найвідомішого краєзнавця і етнографа Кіровоградщини - Володимира Ястребова.

Майстриня на презентації не тільки розповідала про нове видання, але й показала майстер-клас із виготовлення писанки.

 

Майстриня розповіла також про те, як вона створює писанки і про те, які у неї плани на майбутнє.

 

Книга вийшла друком за благословення єпископа Боголєпа. Презентація видання відбулась у духовно-просвітницькому центрі єпархії.


0    1417     04.03.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!