Новини

на попередню сторiнку

В Олександрії патріотичні сили проведуть захід в пам’ять про Героїв Небесної Сотні

В Олександрії патріотичні сили проведуть захід в пам’ять про Героїв Небесної Сотні

В Олександрії сьогодні, відбудеться о 17.30, хода з Покровської площі до площі Соборної, повідомляють «Олександрійські новини».

Захід проведуть місцеві активісти різних громадських об’єднань, які хочуть згадати пам’ять Героїв Небесної Сотні.

О 18.00 до учасників ходи мають намір долучитись ветерани АТО та ОСС, представники різних патріотичних сил міста.

Організатори заходів пропонують олександрійцям долучитись до вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, що стали прикладом героїзму та самопожертви.

Нагадаємо, що згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Саме в ці дні, повідомляє Укрінформ, під час Революції Гідності, протистояння сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Майдану. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», а під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Плине кача...», яка стала українським народним реквіємом.

Список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Окрім українців, жертвами режиму Януковича стали білоруси, вірмени та грузини. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні.

Фото з архіву. Акція вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні у 2016 році. Фото В.Голобородька


0    1091     20.02.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!