Новини

на попередню сторiнку

Жителям Олександрії розповіли як не допустити отруєння під час повені

Жителям Олександрії розповіли як не допустити отруєння під час повені


Жителям Олександрії розповіли як вберегтися не допустити отруєння під час повені, повідомляють "Олександрійські новини". 

Прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області з метою недопущення спалахів гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь під час весняної повені та паводків надає

РЕКОМЕНДАЦІЇ:

  1. Не використовуйте для питних потреб воду з відкритих водойм, а також підтоплених або невідомих криниць, каптажів, інших джерел, які можуть бути забруднені хвороботворними мікроорганізмами, зокрема збудниками туберкульозу, лептоспірозу, черевного тифу, сибірки, вірусних гепатитів, яйцями та личинками гельмінтів, цистами лямблій, дизентерійних амеб та іншого. 
  2. У випадку підтоплення, забруднення джерел водопостачання, звертайтесь до органів місцевого самоврядування щодо забезпечення питною водою гарантованої якості з альтернативних джерел. 
  3. Не слід вживати продукти, консервацію, які були підтоплені водою під час повені, забруднені, з пошкодженою упаковкою тощо.
  4. Для харчування використовуйте тільки продукти гарантованої якості. Обов’язково дотримуйтесь технології обробки та температурних режимів приготування страв. Ретельно промийте продукти питною водою, а якщо їх споживатимуть діти – обдайте окропом. Використовуйте тільки кип’ячену воду.
  5. Дотримуйтесь правил особистої гігієни та слідкуйте, щоб їх дотримувалися діти.


Після сходу води з ґрунту необхідно:

  • провести рекультивацію земель - очистити поверхню ґрунту від сторонніх предметів (гілля, сміття тощо), перекопати городи і присадибні ділянки на глибину 20-25 см;
  • індивідуальні вигреби та вбиральні (туалети) у разі переповнення водою спорожнити за допомогою асенізаційної машини та продезінфікувати хлорним вапном або іншим дезінфекційним засобом, призначеним для цього;
  • колодязі звільнити від нанесеного бруду, очистити, спорожнити та продезінфікувати в них воду за допомогою хлоровмісних препаратів;
  • провести дератизацію в місцях можливого скупчення гризунів;
  • підвали, жилі приміщення розчистити, просушити та обробити дезінфекційними та протигрибковими засобами. Домашній посуд продезінфікувати. Подвір’я очистити від бруду.

У разі появи ознак інфекційних захворювань (підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, болі у животі, нудота, пронос, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, слизових оболонок очей, висипи на тілі, поява гнійників і т.д.) терміново звертайтесь за медичною допомогою, не займайтесь самолікуванням.

Фото "Pixabay"


0    1183     06.02.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!