Новини

на попередню сторiнку

В Олександрії допустили до аукціону на 5 мільйонів бюджетних коштів двомільйонного боржника з податків

В Олександрії допустили до аукціону на 5 мільйонів бюджетних коштів двомільйонного боржника з податків

В Олександрії заплановано на сьогодні, 6 лютого, проведення аукціону з надання послуг з прибирання та підмітання вулиць до якого допустили підприємство із двомільйонним боргом та фірму, що має пряме відношення до родинних бізнес-інтересів керівника комунального «Житлосгоспу», повідомляють «Олександрійські новини».

Загальна сума аукціону 5 мільйонів 70 тисяч гривень. Як свідчить інформація аналітичної системи Youcontrol, один з учасників аукціону, якого допустили до нього, має податковий борг на 1 січня у розмірі 2167522 гривень.


Інформація про податковий борг підтверджує сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» Державної фіскальної служби України.

У довідці, згенерованій сервісом, зазначено: «Станом на 05.02.2019 платник податків має податковий борг та відповідно до пункту 88.2 статті 88 Податкового кодексу України у органів державної податкової служби виникло право податкової застави на майно такого платника».


У тендерній документації зазначено, що замовник може прийняти рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та може відхилити тендерну пропозицію учасника у разі,  якщо учасник має заборгованість із сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

Податковий борг – це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений термін, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (пункт 14.1.175 Податкового кодексу України). Відповідно до статті 191 ПК України, органи доходів і зборів здійснюють погашення податкового боргу, організовують роботу і здійснюють контроль за застосуванням арешту майна платника податків, який має податковий борг, та / або зупинення видаткових операцій на його рахунках в банку. Таким чином, податковий борг підтверджує наявність тимчасових або постійних проблем з платоспроможністю контрагента, а також з його фінансовою спроможністю в цілому.

Крім того, основним видом діяльності комунального підприємства, що має борги, є «надання ландшафтних послуг», тобто прибирання вулиць не є видом діяльності підприємства.

Інша фірма, яка зазначена, як допущена до аукціону - приватне підприємство «Житло-сервіс 1» - має пряме відношення до директора комунального підприємства «Житлогосп», чиї тарифи нещодавно визнано незаконними. До 2016 року керівником та засновником підприємства був Олександр Долгіх, який нині є директором найбільшого комунального підприємства Олександрії з обслуговування будинків – КП «Житлогосп».

Цікаво, що за тією ж адресою, що зареєстровано приватне підприємство «Житло-сервіс 1», діє приватне підприємство «Житло-сервіс-2», де засновником є і сьогодні Леонід Долгіх, імовірно батько керівника комунального монополіста на ринку обслуговування будинків. Цей же Леонід Долгіх є засновником діючої фірми із назвою «Житло-сервіс» яка має три відкритих виконавчих проваджень, де виступає стягувачем Пенсійний фонд. Провадження відкрито 10 і 13 січня 2019 року.


0    1575     06.02.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!