Новини

на попередню сторiнку

В Олександрії згадують про одного з бійців героїчної битви під Крутами, який народився в Олександрійському повіті (інфографіка, фото)

В Олександрії згадують про одного з бійців героїчної битви під Крутами, який народився в Олександрійському повіті (інфографіка, фото)

Родина Горячків із Олександрійського повіту доклала зусиль до руйнування імперії, а один з її представників – Сергій Горячко є одним із сорока бійців української армії, що вижили після бою під Крутами, повідомляють «Олександрійські новини».

«Вони були послідовними руйнівниками імперії. Батько – Кузьма Горячко – обирався депутатом Державної Думи другого скликання від Херсонщини. Він був представником села Гурівки, тодішнього Олександрійського повіту. Відомо про нього не багато, що він обирався від селянства і сповідував право на приватну власність на землю. В будь-якому разі участь у думській діяльності вже сприймалась прихильниками монархії як посягання на підвалини Російської імперії.

Більше відомо про сина депутата Держдуми – Сергія Горячка. Він, отримав військову освіту. Пішов до української армії і був послідовним прихильником «республіканців». Є одним із 40 бійців української армії, що вижили після трагічного бою під Крутами. Попри отримане поранення, Сергій вижив і продовжив боротьбу за українську державу. Здобув визнання як командир стрілецької сотні. Брав участь у Другому Зимовому поході у елітному підрозділі, що виконував спеціальні завдання. Взагалі, став майже легендарною особистістю для борців за незалежність, бо навіть у еміграції, був одним із активних діячів українського визвольного руху. До речі відома схема бою під Крутами має саме його авторство», - прокоментував член Національної спілки краєзнавців України Віктор Голобородько.


Сергій Горячко у формі офіцера армії УНР. Схема бою під Крутами складена С. Горячко

Нагадаємо, 29 січня в Україні відзначається річниця героїчного бою під станцією Крути, що недалеко від Києва. У бою під Крутами оборонці української державності виконали наказ командування і зупинили стрімкий наступ більшовицьких підрозділів. Це дало змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який врятував молоду українську державу.Інфографіка Українського інституту національної пам'яті


0    1336     29.01.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!