Новини

на попередню сторiнку

Міністерство культури повідомило, що Олександрійська єпархія УПЦ і 13 православних громад в Олександрії мають змінити назву (перелік)

Міністерство культури повідомило, що Олександрійська єпархія УПЦ і 13 православних громад в Олександрії мають змінити назву (перелік)

До Переліку релігійних організацій (об'єднань), які підпадають під дію норм частин сьомої і восьмої статті 12 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" потрапила Олександрійська та Кіровоградська єпархії УПЦ, повідомляють «Олександрійські новини».
Як зазначається у тексті, опублікованому на офіційному сайті Міністерства культури України, відповідні зміни мають відбутися щодо статутних документів. У своїх назвах ці організації мають вказати приналежність до Російської православної церкви. Аргументацію щодо цього рішення Міністерство культури виклало у релігієзнавчій експертизі.
«За результатами релігієзнавчої експертизи, проведеної Міністерством культури України.. щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходяться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України… встановлено… Під дію частин сьомої та восьмої статті 12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» підпадають релігійні організації (релігійні громади, управління і центри, монастирі, релігійні братства, місіонерські товариства (місії), духовні навчальні заклади), які діють на території України та входять до складу (є частиною) таких релігійних об’єднань:.. Українська Православна Церква (в єдності з Російською Православною Церквою (УПЦ)…»
Як зазначається у повідомленні, згаданим релігійним організаціям у строк не пізніше трьох місяців необхідно внести до свого статуту (положення) передбачені частиною сьомою статті 12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» зміни та подати їх на реєстрацію у встановленому порядку».
До переліків організацій, що мають внести відповідні зміни включено Управління Олександрійської єпархії УПЦ, Покровський чоловічий монастир, які зареєстровані за адресою місто Олександрія, вул. Кременчуцька, 107а. Як зазначено у додатках, центром, якому підпорядковується релігійна організація є Російська православна церква.
За посиланням можна переглянути текст, де виокремлено релігійні громади міста Олександрії та Олександрійської єпархії УПЦ та міста Кропивницький, які теж потрапили під дію згаданого закону.
Як зазначено у тексті згаданого закону, у разі якщо протягом чотирьох місяців (для релігійних громад - дев’яти місяців) з дня набрання чинності цим Законом не внесла передбачених законом змін до своєї офіційної назви та не подала відповідні зміни до свого статуту (положення) на реєстрацію, її статут (положення) втрачає чинність у частині, якою визначається повна офіційна назва релігійної організації (об’єднання).

0    1532     28.01.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!