Новини

на попередню сторiнку

Об'єднані громади Олександрійського району самостійно розпоряджатимуться сльськогосподарськими землями

Об'єднані громади Олександрійського району самостійно розпоряджатимуться сльськогосподарськими землями

Новопразька, Приютівська і Попельнастівська об'єднані громади Олександрійського району почали процедуру отримання у власне розпорядження земель сільськогосподарського призначення, повідомляють “Олександрійські новини”.

18 січня в Головному управлінні Держгеокадастру у Кіровоградській області п’ять новостворених об’єднаних територіальних громад, серед яких і три з Олександрійського району, підписали меморандуми про співпрацю при здійсненні заходів щодо передачі сільгоспземель державної власності у комунальну, повідомляє Кіровоградська обласна державна адміністрація .

У меморандумі сторони, в особі начальника Головного управління Держгеокадастру та сільського/селищного голови, який виступає від імені об’єднаної територіальної громади, фіксують взаємні зобов’язання та підходи до процесу. Також у документі зафіксовані основні етапи такої передачі та їх послідовність, деталізовані строки в частині видачі наказу про проведення інвентаризації тощо. Сторони зобов’язуються максимально сприяти процесу передачі на всіх етапах. Меморандуми підписали голови Добровеличківської, Новопразької, Приютівської селищних та Дмитрівської і Попельнастівської сільських ОТГ.

Як зазначив начальник ГУ Держгеокадастру в області Ігор Зінченко, меморандум – це декларація про наміри. Офіційно ж процедура передачі ділянок стартує після того, як рада ОТГ прийме на сесії рішення про звернення до Держгеокадастру щодо передачі земель, а Головне управління Держгеокадастру в області отримає відповідне клопотання.

Механізм передачі земель ОТГ у середньому триває кілька місяців. Після завершення даної процедури вищезазначені об’єднані територіальні громади отримають у комунальну власність понад 17,3 тисячі га.

У 2018 році Україні в рамках поглиблення децентралізації Кабінет Міністрів України прийняв рішення про передачу землі сільськогосподарського призначення поза межами населених пунктів об’єднаним територіальним громадам. У минулому році у власність 650 ОТГ було передано понад 1,5 млн га сільгоспземель. Зокрема на Кіровоградщині 13-ти об'єднаним територіальним громадам передано в комунальну власність 25,5 тис.га земель сільськогосподарського призначення.


0    779     21.01.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!