Новини

на попередню сторiнку

Олександрійцям розповіли, коли освячується хрещенська вода і хто отримує чудодійну дію святої води (фото)

Олександрійцям розповіли, коли освячується хрещенська вода і хто отримує чудодійну дію святої води (фото)

Вода освячуватиметься в олександрійському храмі Православної Церкви України 18 та 19 січня, а розклад богослужінь для православних вірян, що можуть прийти у храм, який розташований у самому центрі міста, опубліковано на сайті Олександрійського благочиння, повідомляють «Олександрійські новини».

«На свято Богоявлення, або Хрещення Господнього, чи Водохреща, вода освячується двічі за одним і тим самим чином: після Божественної літургії у день Надвечір’я 18 січня, та у самий день свята 19 січня. Вода, освячена 18 та 19 січня, повністю однакова: освячується за одним чином, має однакову назву, не має відмінностей щодо вживання», - повідомляють на офіційному сайті благочиння.

Розклад богослужінь в храмі Христа Спасителя Православної Церкви України в місті Олександрії буде наступним:

18 січня, п`ятниця – навечір`я Богоявлення

8:30 – Царські часи та Зображальні

10:00 – Вечірня з Літургією Святого Василя Великого, після якої буде звершено чин великого освячення води

16:00 – Всенічне бдіння

19 січня, субота – Богоявлення, Хрещення Господнє

9:00 – Божественна літургія св. Іоанна Золотоуста, після завершення якої буде звершено чин Великого освячення води


Святу Богоявлення передує навечір’я, богослужіння якого схоже з чином навечір’я Різдва (великі царські часи, літургія з вечірньою). В кінці богослужіння звершується перше освячення води. Цей древній обряд християнська традиція тісно пов’язувала з таїнством Євхаристії. Освячена вода, по-грецьки носить назву „АГІАСМА”, тобто „велика святиня”. Водою все омивається і насичується, очищається і зрошується. Але не тільки цим обмежується значення води. Воно і в тому, що „Сам Творець всього – Христос – зійшов, як дощ, розлився, як річка, і хрестився в Йордані”.

В день самого свята вода освячується в хрестовидній ополонці – „Йордані”. Біля неї зазвичай з льоду роблять хреста висотою до 2 метрів. Святкову ходу для освячення води на природних водоймах називають „Хресним ходом на Йордан”. Після молитви віруючі омиваються святою водою і беруть її з собою, з вірою в те, що ця вода володіє чудодійною силою.

Чудодійних дій святої води сподобляються лише ті, хто споживає її з живою вірою в обітниці Божі і силу молитви Святої Церкви, ті, які мають чисте і щире бажання змінити життя, покаятися і спастися.

Хрещенська вода – це святиня, яка має бути в домі кожного православного християнина. ЇЇ бережно зберігають біля святих ікон. Хрещенська вода, як і Святе Причастя, приймається віруючими тільки натщесерце.

Освячуюча і животворча дія святої води розповсюджується як на тіло і душу людини, так і на всі предмети, які служать для її духовного і тілесного життя. Свята вода гасить полум’я пристрастей. Відганяє злих духів – ось чому окроплюють святою водою домівки і всяку річ, яку освячують. Таку силу вода отримує через молитовне призивання на неї Божого благословення, повідомляють на сайті Олександрійського благочиння ПЦУ.

Фото з сайту Олександрійського благочиння.


0    1099     16.01.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!