Новини

на попередню сторiнку

Олександрійці згадують олександрійського поета-байкера який писав захоплюючі сатиричні оповідання (фото)

Олександрійці згадують олександрійського поета-байкера який писав захоплюючі сатиричні оповідання (фото)

Олександрійці згадують ім’я письменника-земляка Леоніда Чернова-Малошийченка, якого дослідники вважають представником епохи українського «розстріляного відродження». Сьогодні, 15 січня, виповнилось 120 років з дня народження поета і письменника, мандрівника і представника нового українського театру Л. Чернова-Малошийченка.

«Особистість Л.Чернова настільки яскрава і багатобарвна, що вистачило б на касовий голлівудський фільм або навпаки, на екзистенціалістську драму у стилі італійця Антоніоні. Краєзнавець Валерій Жванко звертає увагу на те, що Чернова-Малошийченка можна вважати першим українським байкером, мандрівним поетом і фундатором українського нового театру. Якщо згадаємо дослідження одесита Івана Задої, то він більше звертає увагу на його літературні здібності, на те, що ще юнаком Леонід публікував чудові статті у місцеві пресі. Як на мене, то його стиль фейлетонів можна порівняти із кращими шедеврами сатирика Михайла Зощенка. А ще Чернов був радикально налаштованим у національному питанні, громадянином нової генерації. Він вважав, що сучасну Олександрію, яка створювалась як козацьке поселення «перейменували російські завойовники», - прокоментував краєзнавець Віктор Голобородько, член Національної спілки краєзнавців України.

«Взагалі варто вивчати цю постать, але на жаль, міський музейний центр де очільником є історик за фахом Ольга Чумак і міський відділ культури, де теж є чимало співробітників, що знають не історію культури, театральне мистецтво, і словом не згадали нашого славного земляка. У рішенні, яке ухвалила міська рада щодо визначних і пам’ятних дат, про 120-річний ювілей написали першим рядком. Але я, наприклад, жодного заходу не знаю, щоб проводили. І навіть квіти до його пам’ятної дошки не поклали офіційно, немов цієї людини і не було», - вважає В.Голобородько.

Про особистість Чернова-Малошийченка неодноразово писали краєзнавці, дослідники літературної спадщини епохи «розстріляного відродження».

Детальніше можна прочитати у спеціальній статті Валерій Жванка «Бруківка, вежі, вулики в дворах...», про нові, раніше невідомі факти із життя письменника.

Про Чернова-Малошийченка написано чимало розвідок Анатолія Кохана, Надії Жахалової та багатьох інших дослідників історії краю.


Леонід Чернов з дружиною Вікторією Білаківською (фото з кінострічки). Опубліковано І. Задоєю.


0    995     15.01.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!