Новини

на попередню сторiнку

Олександрійцям розповіли як купити безпечні продукти для святкового столу (інфографіка)

Олександрійцям розповіли як купити безпечні продукти для святкового столу (інфографіка)

Експерти дали дев’ять порад олександрійцям, як убезпечити себе від придбання неякісних продуктів до святкового застілля, напередодні різдвяних та новорічних свят, повідомляють «Олександрійські новини».

Прес-служба ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області звертає увагу потенційних покупців на легальність торгових точок, умови зберігання товару, застереження щодо виконання норм ДСТУ та інше.

1. Продукти купуйте тільки в легальних торговельних точках. Для безпеки і профілактики харчових отруєнь утримайтеся від покупки продуктів, у тому числі і для святкового столу, невідомих виробників, непривабливого зовнішнього вигляду і сумнівної якості. Утримайтеся від покупки в непристосованих для цього приміщеннях і місцях.

2. Перш ніж віддати гроші за продукти для святкового столу, придивіться до умов реалізації товару. Не ігноруйте дотримання правил гігієни продавцем: чи тримає він у чистоті своє торгове місце, чи дотримується умов зберігання і правил викладки товару на вітрині. Уникайте покупок у торговельних точках, в яких нехтують правилами гігієни.

3. Уважно вивчіть маркування, термін придатності, склад продуктів, температуру зберігання і по можливості запах і зовнішній вигляд продукту. Деформовані бляшані банки, пом’яті упаковки, завітрені і з неприємним запахом продукти — це ознаки порушення умов зберігання, що приводить до пошкодження товару.  Не рекомендується купувати продукти в нарізці, адже інколи подібним чином в торгових мережах маскують зіпсовані товари.

4. Харчові продукти можуть вироблятися за ДСТУ - державні стандарти, ГСТУ - галузеві стандарти та ТУ - технічні умови, які розробляють та затверджують самі виробники. Краще вибирати продукти, на яких вказано відповідність ДСТУ або ГСТУ, оскільки це сукупність вимог до якості продукту, встановлених державою. У більшості випадків виробники, які декларують відповідність своєї продукції ДСТУ або ГСТУ, не ризикують включати до складу продукту інгредієнти, не передбачені стандартами.

5. Переконайтеся в цілісності упаковки продукту, а також у тому, що умови зберігання товару відповідають вимогам виробника. Закуповуйте тільки ті продукти, які вам знадобляться для приготування святкових страв і які точно будуть використані до кінця зазначеного виробником терміну.

6. Зберігайте чеки, щоб при необхідності довести факт придбання неякісного харчового продукту. Про всі порушення в торговельних об’єктах, що займаються реалізацією продовольчих товарів, повідомляйте Держпродспоживслужбу області.

7. Вдома також дотримуйтеся правил зберігання та сортування продуктів, закуплених до святкового столу. Зберігайте в холодильнику м’ясо та м’ясні страви, молочні продукти, морепродукти, салати, заправлені сметаною чи майонезом, солодкі страви та кондитерські вироби. Важливо: сирі і готові продукти, молочні та м’ясні, рибні та овочеві зберігайте та обробляйте окремо.

8. Подавайте страву на стіл відразу після приготування або швидко остудіть і зберігайте в холодильнику. Прибирайте салати в холодильник не пізніше, ніж через дві години знаходження страви в теплі. Якщо необхідно повторно розігріти страви, робіть це не частіше двох разів, інакше продукт втрачає свої смакові якості і стає джерелом розмноження бактерій.

9. Не зберігайте салати занадто довго навіть у холодильнику. Термін придатності майонезних салатів – не більше 24 годин, овочевих на олії – до 36 годин за умови дотримання температурних вимог зберігання. Заправляйте салати сметаною, соусом або майонезом безпосередньо перед подачею на стіл.

“Цими рекомендаціями слід керуватися повсякчас, нагадуємо ж про них, щоб ніякі гастрономічні проблеми не зіпсували вам свят. Смачного і безпечного вам застілля!, говорять”, — повідомляють у Держпродспоживслужбі.


0    962     27.12.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!