Новини

на попередню сторiнку

Олександрія і вся Україна має стати «територією пріоритетного розвитку»

Олександрія і вся Україна має стати «територією пріоритетного розвитку»

Вирішити питання відновлення промислового виробництва в місті Олександрії та інших містах України можна через відновлення вільних економічних зон чи територій пріоритетного розвитку, вважає Андрій Ніколаєнко, очільник партії «Основа», співавтор «Доктрини збалансованого розвитку «Україна 2030», у якій запропоновані науково-обґрунтовані механізми швидкого зростання економіки України, повідомляють «Олександрійські новини».

«Ми не проти відновлення територій пріоритетного розвитку або вільних економічних зон, але ми вважаємо, що є сьогодні передумови, коли вся Україна за рівнем оподаткування та легкості ведення бізнесу могла б перетворитись на таку територію, тому що це необхідно всій Україні, а не окремими зонам», повідомив А. Ніколаєнко, відповідаючи на запитання журналістів під час підсумкової прес-конференції за результатами зустрічей із жителями міста та трудовими колективами Олександрії, що відбулась 22 грудня.

Уточнюючи відповідь на питання, він зазначив, що політична сила пропонує три конкретних кроки подолання кризових явищ у промисловості.

«Для розвитку промисловості треба зробити три прості, конкретні кроки. Це новий Податковий кодекс, де зменшити кількість податків, зменшення рівня податків, і навантаження на фонд оплати праці. Другий крок - змінити закон, який поставить нові завдання перед Національним банком України, який повинен не тільки боротись з інфляцією, але й стимулювати розвиток економіки, а відповідно - кредитування. І третій крок – створити ефективну систему захисту бізнесу. Це те, що потрібно промисловому бізнесу. Необхідно перейти від розмов до швидкого створення експортно-кредитного агентства, про яке влада говорить не один рік. Тоді ці механізми дадуть можливість бути промисловому бізнесу привабливим для інвестицій», - зазначив А. Ніколаєнко.

Проблемою розвитку промислових підприємств на місцях, є «вузьке коло можливостей для місцевого керівництва», які обумовлені загальнодержавними нормами законодавства, що створюються централізовано, вважає голова політичної ради партії «Основа» Ярослав Арсірій. Він навів приклад одного з потужних підприємств легкої промисловості, що працює успішно в Олександрії, де спілкувався разом із А.Ніколаєнком з очільником підприємства. Головна причина того, що є інвестор, який розвиває виробництво – співпраця і порозуміння з боку місцевої влади. Однак для того, щоб українці могли б витрачати більше коштів і мати достойну зарплату, необхідно переглянути законодавство і змінити державну політику щодо інвестицій.

«Створити хороший інвестиційний клімат в одній Олександрії чи в іншому місті України і не змінимо ситуацію в цілому в країні неможливо. Без якісних змін законодавства, яке стимулює інвестиції, ми не зможемо створити схожі позитивні приклади ні в Олександрії, ні в інших містах… Необхідно через реалізацію положень Програми економічного розвитку країни, розроблену партією «Основа», змінити правове поле і зробити його більш привабливим для бізнесу, для інвесторів», вважає Я. Арсірій.0    571     24.12.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!