Новини

на попередню сторiнку

Олександрійці і інші жителі Кіровоградщини можуть дізнатися скільки коштує земля самостійно і онлайн

Олександрійці і інші жителі Кіровоградщини можуть дізнатися скільки коштує земля самостійно і онлайн

Жителі міста Олександрії можуть самостійно, без реєстрації та безкоштовно перевірити на новому веб-ресурсі кадастровий номер земельної ділянки, тип власності, цільове призначення площу та нормативну грошову оцінку землі, повідомляють «Олександрійські новини».

Після заходу на сайт «Загальнонаціональна (всеукраїнська) нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення» створеного державними ресурсами, можна переглянути природно-сільськгосподарське районування та дізнатись нормативно-грошову оцінку конкретної ділянки, в тому числі по місту Олександрії та іншим населеним пунктам Кіровоградщини та всієї України. Сайт працює поки що у дослідному режимі, зазначають його розробники.

«Згідно з постановою Кабінету Міністрів України «Про проведення загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення» від 7 лютого 2018 р. № 105 було проведено природно-сільськогосподарське районування земель України і створено схему (карту) природно-сільськогосподарського районування земель України в масштабі 1:500 000 з виокремленням природно-сільськогосподарських таксономічних виділів, зокрема, районів. Зазначеною постановою передбачено, що нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення визначається відповідно до нормативу капіталізованого рентного доходу на землях сільськогосподарського призначення», - повідомляється на сайті, який відкритий для доступу.

Про початок роботи сайту повідомив Міністр агропромислової політики та продовольства Максим Мартинюк на свій сторінці у фейсбук.

Поки що проходить бета-тестування порталу загальнонаціональної нормативної грошової оцінки, яке розпочалось на цьому тижні і триватиме до кінця року.

«Базою для розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки є показники якості ґрунтів. Останній раз ґрунтові обстеження в Україні завершилися чверть століття тому – в 1995 році. Вихідні дані були місцями неповними та потребували уточнення та доповнення. У кожному районі України були білі плями, загальна площа яких в масштабах країни склала близько 2 млн гектарів… За неповний рік було проведено повний комплекс робіт по оцінці, дані зведені в єдиний масив, написаний алгоритм, створений портал-дзеркало із можливістю онлайн-розрахунку НГО. В результаті у нас не залишилося жодної ділянки с.-г. призначення за межами населених пунктів, яка б не була прорахована на базі найновіших даних», - повідомив міністр.

Також він зазначив, що для громадян-власників землі, які здають ділянки в оренду, – це можливість, спираючись на дані НГО, переконатись у справедливості орендної плати та за необхідності скоригувати її. Для орендарів сайт допоможе спрогнозувати свої орендні витрати в будь-якому куточку України. Створення сайту вигідне місцевій владі, оскільки дає уявлення про оцінку земельних ресурсів та можливість чітко прорахувати надходження до бюджетів, запровадження планування.0    2731     21.12.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!