Новини

на попередню сторiнку

Олександрійське благочиння Православної Церкви України роз'яснило вірянам новий закон про перереєстрацію громад

Олександрійське благочиння Православної Церкви України роз'яснило вірянам новий закон про перереєстрацію громад

Олександрійське благочиння Православної Церкви України роз'яснив вірянам значення нового закону, який прийняла Верховна Рада, повідомляють “Олександрійські новини”.

У роз’ясненні для вірян, “щодо Закону, що захищає українську церкву від релігійних організацій, які управляються з країни-агресора і окупанта”, зазначено, що до благочиння звертаються віряни Православної Церкви України і прихожани інших релігійних громад, щоб пояснити: «Що означає цей закон? Як він вплине на життя громад в місті? Чи не буде гонінь на православних з інших громад?».

У тексті роз'яснення зазначено, що нове законодавство не передбачає “пригноблення наших братів і сестер по вірі православній, які сьогодні мають відношення до інших громад”.

“Закон не забороняє нікому і далі ходити у різні храми, молитися Богу чи збиратись своєю громадою для інших потреб.

Навпаки, Закон посилює захист православ’я в Україні від назв релігійних організацій, що вводять людину у смуту і сіють обман, не говорять правду до кінця, приховують інформацію від вірян.

Відтепер, в Україні, всі релігійні громади, що мають пряме відношення до країни-агресора, мають зазначати своє походження і зв'язок із цією країною. Це показує те, звідки ця церква, хто може на неї впливати”, — зазначається у тексті роз'яснення.

“Таким чином, Закон тільки зобов’язує навести порядок у статутних документах. Він зобов’язує відповідні релігійні організації за чотирі місяці з часу опублікування Закону, внести передбачені цим документом зміни до своєї офіційної назви та до свого статуту.

Єдина пряма заборона - це обмеження доступу священнослужителів, релігійних проповідників, наставників релігійної організації, яка управляється з країни-агресора і окупанта, до військових частин, з'єднань Збройних сил та інших військових формувань України у місцях їхньої дислокації. Ці обмеження вбережуть тих самих священників від конфліктів та забезпечать їх діяльність за межами місць служби військовиків, які діють за військовим статутом та мають чимало своїх, спеціальних завдань. Це унеможливить провокації та гарантуватиме мирне існування різних релігійних громад. Закон говорить, що «не допускається надання переваг або накладання обмежень у діяльності релігійної організації», якщо вона є з країни-агресора, крім тих, про яку ми тільки що сказали”, —  повідомляється у роз'ясненні.

У тексті говориться, що новий закон не несе загрозу громадам, які не підтримують Православну Церкву України: “Чи є загроза того, що після чотирьох місяців і в разі не перереєстрації, релігійні громади, що управляються з країни-агресора і окупанта, втратять офіційний статус, і у них почнуть забирати майно, розпускати? Закон цього не передбачає і не може передбачати, бо свобода совісті і віри гарантована Конституцією України.

Та давайте задамо собі інше питання: «Чи є проблемою перереєстрація для керівників цих релігійних громад, щоб захистити своїх вірян, до яких ми відносимось як до братів та сестер по вірі Христовій?» Звісно це не є тим, що не можна зробити. Закон – це справа держави. Держава має право регулювати мирські справи. Справа церкви - єднати людей по вірі і прислухатись до держави у справах мирських, не поступаючись християнськими цінностями. Тому спроба створити з цього скандал чи висловлювати якісь образи, гнівні вислови, неправедні дії, провокувати людей на дії, які порушили б мир у місті, всьому благочинні чи інших регіонах України, не є виправданими”, —  зазначається у повідомленні благочиння.


0    1953     21.12.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!