Новини

на попередню сторiнку

В Олександрії відзначатимуть 100-річчя міської газети

В Олександрії відзначатимуть 100-річчя міської газети

26 березня в Олександрії офіційно відзначатимуть 100 років найстарішому часопису Олександрії — газеті «Вільне Слово». Відповідне рішення ухвалили депутати міської ради на сесії, яка відбулась сьогодні, 21 грудня, повідомляють “Олександрійські новини”.

У тексті рішення міської ради, яким схвалено Календар знаменних і пам'ятних дат Олександрії на 2019 рік, зазначено, що “газета заснована 26 березня 1919 р. Засновник – Олександрійська міська рада. Територія розповсюдження: місто Олександрія, мікрорайони «Перемога», «Жовтневий», прилеглі селища Димитрове, Пантаївка та села Марто-Іванівка, Звенигородка. Перший номер видання побачив світ у далекому 1919 році. Газета мала назву «Известия Александрийского уездного исполкома Совета рабочих, крестьянских и красноармейских депутатов». Тривалий час газета була єдиним і улюбленим місцевим друкованим джерелом інформації, і жителі не лише міста, а й району з нетерпінням чекали кожного її випуску”, —  зазначеноу  тексті рішення ради.

Краєзнавці критично оцінюють цю інформацію і вважають її неточною. “Це недостовірна інформація і вкрай поверхова. І місцеві краєзнавці встановили, і наші колеги з Кропивницького, що початок друкованої преси в Олександрії варто починати з першого випуску газети “Известия Александрийского уездного земства”. Його засновником була місцева влада — земське зібрання. Управа, по-нинішньому щось на зразок виконкому, реалізувала проект, який ухвалило зібрання (рада). Газета стала постійно друкуватись у 1909 році. Потім місцеве видання, засновником якого була місцева влада, постійно змінювалось. Змінювались назви засновників, адміністративні одиниці, назви видання, але як редакція, так і типографія залишилась, переважно, у тому самому місці. Тому треба відзначати на сторіччя, а 110-річчя заснування преси в Олександрії”, —  прокоментував рішення член Національної спілки краєзнавців України Віктор Голобородько.


0    1716     21.12.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!