Новини

на попередню сторiнку

Олександрійцям з 1 січня 2019 року можуть нараховувати пеню за житлово-комунальні послуги

Олександрійцям з 1 січня 2019 року можуть нараховувати пеню за житлово-комунальні послуги

Олександрійцям з 1 січня 2019 року можуть нараховувати пеню за житлово-комунальні послуги, оскільки в поновному обсязі починає діяти стаття 26 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», повідомляють «Олександрійські новини».

У згаданій статті передбачена відповідальність за неналежне виконання договору на отримання послугу комунальників.

У разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу.

Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за житлово-комунальні послуги.

Пеня не нараховується за умови наявності заборгованості держави за надані населенню пільги та житлові субсидії та/або наявності у споживача заборгованості з оплати праці, підтвердженої належним чином.

Спочатку парламент переніс впровадження згаданої норми на півроку, з часу ухвалення нового закону. Потім перенесли запровадження пені вдруге, ще на 6 місяців, після ухвалення закону «Про внесення змін до розділу IV "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" щодо термінів застосування фінансових санкцій за порушення законодавства у сфері комерційного обліку теплової енергії та водопостачання та до розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про житлово-комунальні послуги" щодо уточнення порядку введення в дію Закону».

0    2381     14.12.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!