Новини

на попередню сторiнку

Жителі Кіровоградщини вперше отримали право звертатись із заявами до Державного бюро розслідувань

Жителі Кіровоградщини вперше отримали право звертатись із заявами до Державного бюро розслідувань

Жителі Кіровоградської області, у тому числі найбільших міст Кропивницький, Олександрія, Знам’янка, Світловодськ, можуть надсилати заяви та звернення до центрального та територіального управління Державного Бюро розслідувань, повідомляють «Олександрійські новини».

«На сайті Державного Бюро розслідувань є розділ «територіальні управління» й там є контакти. Найближчим часом будуть оприлюднені графіки особистого прийому громадян. Також можна звертатись, надсилаючи звернення та заяви поштою, на центральний офіс, який розташований на вулиці Симона Петлюри, 15 у місті Києві. Можна надсилати й за територіальною приналежністю, у цьому випадку до міста Миколаїв», — повідомили «Олександрійським новинам» у прес-службі Державного бюро розслідувань.

Оскільки Кіровоградщина входить у межі обслуговування територіальним управлінням ДБР розміщеного у місті Миколаїв, слідчі та представники ДБР будуть працювати тільки за розташуванням територіального управління, уточнили у прес-службі ДБР.

Територіальне управління у місті Миколаєві, охоплює Кіровоградську, Миколаївську, Одеську області. Виконувач обов’язків Директора територіального управління — Вікторія Басалаєва. Вона народилася 30 березня 1977 року у селищі Доманівка Миколаївської області. У 2002 році закінчила Луганську академію внутрішніх справ, де отримала диплом за спеціальністю правознавство. Також закінчила Чорноморський національний університет імені Петра Могили.

У 1997 році почала працювати в органах внутрішніх справ на посаді помічника оперуповноваженого карного розшуку. З 2000 року працювала в органах податкової міліції. За 18 років роботи у підрозділах Державної фіскальної служби пройшла всі кар’єрні сходинки від посади слідчого до керівника слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Черкаській області. Полковник податкової поліції.

На думку очільниці теруправління ДБР у Миколаєві, у кожній області, яка підпадає під юрисдикцію територіального управління, необхідно мати свої слідчі відділи. «Це б допомогло оперативніше працювати, окрім того, звело б до мінімуму вплив місцевих судів на прийняття рішень. Якщо реалізація іде в одній області, ухвали слід брати в іншій. Це дозволить знизити можливий ризик витоку інформації», прокоментувала свою позицію очільник ДБР у публікації на сайті Бюро.

Нагадаємо, 27 листопада 300 слідчих Державного бюро розслідувань розпочали роботу. Одночасно запрацював центральний апарат та сім територіальних управлінь Бюро, які поширюють свою діяльність на всю Україну.

Державне бюро розслідувань покликано запобігати, виявляти, припиняти, розкривати й розслідувати злочини, що вчинили вищі посадові особи: Президент України, повноваження якого припинено; Прем’єр-міністр України, член Кабінету Міністрів України, перший заступник та заступник міністра; Член Національної ради України з питань телебачення й радіомовлення; Голова Державного комітету телебачення й радіомовлення України; Член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Антимонопольного комітету України; Голова Фонду державного майна України, його перший заступник та заступник; член Центральної виборчої комісії; народний депутат України; Уповноважений Верховної Ради України з прав людини; Генеральний прокурор України, його перший заступник та заступник; Директор Національного антикорупційного бюро України; Голова Національного банку України, його перший заступник та заступник; Секретар Ради національної безпеки й оборони України, його перший заступник та заступник; Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим, його перший заступник та заступник; Радник або помічник Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України; суддя; працівник правоохоронного органу; особа, посада якої належить до категорії «А».

Щодо всіх цих категорій посадовців, ДБР має право проводити слідство крім випадків, коли досудове розслідування цих злочинів віднесено до підслідності Національного антикорупційного Бюро України.

Також ДБР має підслідність у справах, що стосуються службових осіб Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, крім випадків, коли досудове розслідування цих злочинів віднесено до підслідності детективів підрозділу внутрішнього контролю НАБУ.

Також ДБР має перейматися питанням розслідування злочинів осіб, які вчинили військові злочини, крім передбачених статтею 422 Криминального кодексу України.

0    1508     28.11.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!