Новини

на попередню сторiнку

Воєнний стан в Україні: Кіровоградщина межуватиме із областями, де може бути введено воєнний стан (інфографіка)

Воєнний стан в Україні: Кіровоградщина межуватиме із областями, де може бути введено воєнний стан (інфографіка)

Верховна Рада України 27 листопада проголосувала за Закон «Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні". Журналісти «Олександрійських новин пропонують детально розібратись що власне ухвалив парламент та як буде виконуватись в разі необхідності, норми цього закону.

Одразу необхідно зазначити, що парламент на цьому ж позачерговому засіданні ухвалив рішення щодо проведення президентських виборів в Україні 31 березня 2019 року.

Верховна рада також підтримала Постанову «Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу у зв'язку з черговим актом агресії Російської Федерації проти України».

Детальніше до положень нового закону.


На скільки вводиться?

Воєнний стан вводиться із 14 години 00 хвилин 26 листопада на 30 діб до 14 години 00 хвилин 26 грудня


Де він буде запроваджений?

Воєнний стан може бути введено у 10 областях, що мають кордон з Росією та Придністров’ям: Вінницька, Донецька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Херсонська та Запорізька області, Воєнний стан також запроваджується у внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.


Що можуть обмежити?

Тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30 – 34, 38, 39, 41 – 44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб. У відповідності до вказаного переліку, обмеженню можуть підлягати такі права, передбачені Конституцією:

 • недоторканність житла;

 • таємниця листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції;

 • захист від втручання в особисте і сімейне життя, збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди;

 • свобода пересування, вільний вибір місця проживання;

 • право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань;

 • право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування;

 • право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації;

 • право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності;

 • право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом;

 • право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується;

 • право на страйк;

 • право на освіту.


Коли конкретно почне діяти?

Воєнний стан може бути введений лише у випадку наземної операції регулярних військ Росії за межами операції Об’єднаних сил і за межами незаконно анексованого Криму.


Мобілізація

У період дії воєнного стану, введеного зазначеним Указом Президента України, часткова мобілізація оголошується Президентом України у строки і в обсягах відповідно до загроз національній безпеці і обороні України.
0    2161     27.11.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!