Новини

на попередню сторiнку

Погода в Олександрії на вихідні та понеділок, 26 листопада

Погода в Олександрії на вихідні та понеділок, 26 листопада

У суботу в Олександрії небо буде вкрито хмарами, в день лише ненадовго позбавиться хмар, але ввечері вони його знову затягнуть. Без опадів.

Температура повітря вдень -3..0, вночі -3..-2. Атмосферний тиск становитиме 763-766 мм рт.ст. Вітер північно-східний від 1.5 до 4.7 м/с.

Народний прогноз погоди: 24 листопада відзначається день преподобного Феодора Студита, сповідника. У народі казали: “З дня святого Феодора Студня прилітають зимові вітри, від яких буває холодно на дворі й морозно на землі”. Зазвичай з цього дня починає студити і морозити: “На Студня холоднеча що не день — лютіша і гірша”. Часто це буває сніжний день. Якщо цього дня було вогко та йшов сніг, чекали відлиги до Введення (4 грудня). Якщо день був ясним, незабаром мало бути похолодання. За 24 листопадом передбачали погоду на майбутню зиму: якщо день був теплим, то й зима буде теплою, і навпаки.


У неділю до самого вечора в Олександрії буде триматися хмарна погода. Опадів не передбачається.

Температура повітря вдень -2…+1, вночі -4…+1. Атмосферний тиск становитиме 751-756 мм рт.ст. Вітер південний від 1.9 до 3.1 м/с.

Народний прогноз погоди: 25 листопада вшановується пам’ять святителя Івана Милостивого, патріарха Олександрійського. На Івана зазвичай буває сніг. Якщо дощ на Івана Милостивого, то, знову ж таки, відлига буде до Введення (4 грудня). У давнину пророблювали такий ритуал: у сніг, який щойно випав, вставляли соломинку, якщо вона провалиться, значить, сніг зійде, якщо не провалиться — залишиться на землі. Якщо сніг цього дня випадав, то вважалося, що зима довго з місця не рушить і весна буде пізньою.


У понеділок з ранку та у день погода в Олександрії буде хмарною. Дрібний дощ, який розпочнеться у другій половині дня, посилиться ближче до вечора.

Температура повітря вдень 0..+3, вночі +1..+2. Атмосферний тиск становитиме 743 - 750 мм рт.ст. Вітер східний до 2,6 - 3,1 м/с.

Народний прогноз погоди: Цього дня вшановується пам’ять святителя Івана Златоустого, архієпископа Константинопольського. З минулих часів відомо, що “на Златоуста все поле порожнє”. У цей час “всяка зяб зупиняється в рості”, тобто земля занурюється у сон до весни. У давнину казали: “Ззиває зима на Івана Златоустого свою свиту: хурделицям і заметілям дає наказ — відлиги вгамувати”. Іній на деревах у цей день вказував на те, що можна чекати гарного врожаю.


Фото"Pixabay"


Джерело"Синоптик"


0    732     23.11.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!