Новини

на попередню сторiнку

Олександрійцям рекомендують уникати смертельно небезпечної питної води

Олександрійцям рекомендують уникати смертельно небезпечної питної води

Батькам, які доглядають за малятами та дітьми до 3-х років в Олександрії та Олександрійському районі рекомендовано використовувати для питних потреб та приготування їжі чисту питну воду, зокрема, фасовану бутильовану воду. Як варіант можна використовувати і воду з колодязів та свердловин але треба перевіряти вміст води на смертельно небезпечний вміст у них нітратів. Про це повідомляють «Олександрійські новини».

Відповідну рекомендацію оприлюднили спеціалісти Олександрійського міського управління Держпродспоживслужби. Це особливо актуально для Олександрійського району, де встановлено факт значного вмісту нітратів у нецентралізованих джерелах води, уточнила «Олександрійським новинам» головний спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Олександрійського міського управління ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Марина Первак.

«Олександрійське міське управління Держпродспоживслужби рекомендує сім’ям, в яких є маленькі діти, лабораторно дослідити питну воду, якщо для питних потреб дитини і приготування суміші використовується вода з власних колодязів чи свердловин» зазначається у повідомленні Служби.

У тексті повідомлення-рекомендації зазначено, що для жителів міста Олександрії та Олександрійського району, як і України взагалі, забезпечення населення якісною питною водою є однією з найбільш пріоритетних проблем. «Це стосується як централізованого, так і децентралізованого водопостачання. Невідповідність питної води санітарно-епідеміологічним вимогам  є основною причиною підвищення захворюваності серед населення на такі інфекційні захворювання, як вірусний гепатит А, черевний тиф, дизентерія, холера, ротавірусні інфекції, лептоспіроз тощо, а також хвороби, пов’язані з хімічним забрудненням води, серед них і водно-нітратна метгемоглобінемія», - зазначається у повідомленні.

Спеціалісти говорять, що водно-нітратна метгемоглобінемія - ця хвороба є небезпечною і спричинена токсичною дією нітратів. Нітрати створюють кисневе голодуванні тканин (гіпоксію), що розвивається внаслідок порушення транспортування кисню кров’ю.

«Групи підвищеного ризику становлять немовлята віком до 1 року, яких вигодовують сумішами, приготовленими на воді з концентрацією нітратів понад 50 мг/дм кубічних. Чутливі до нітратів також люди похилого віку, хворі на анемію, люди із захворюваннями дихальної системи та хворобами серцево-судинної системи. 

Симптоми хвороби у дітей проявляються у вигляді посиніння ділянок навколо рота, рук і на стопах, тому цю хворобу ще називають «блакитний синдром немовлят». У дітей, вражених цією хворобою, може бути блювання, пронос, збільшення слиноутворення».

За 2017 рік в Україні зареєстровано 3 випадки захворювання на водно-нітратну метгемоглобінемію у дітей до 1 року, для харчування яких використовувалась колодязна вода із значним перевищенням вмісту нітратів. В Кіровоградській області реєструються поодинокі випадки метгемоглобінемії. Останні випадки були зареєстровані в 2016 році (2 випадки), які виникли через споживання колодязної води з підвищеним вмістом нітратів. Дитина 2 років з Новоархангельського району померла внаслідок 

Оскільки, на сьогодні, практично не існує ефективних методів видалення нітратів з води в умовах нецентралізованого водопостачання, міське управління Держпродспоживслужби рекомендує вживати очищену воду.

Якщо водозабезпечення здійснюється з колодязів, їх власникам треба дотримуватись вимог санітарного законодавства при облаштуванні та утриманні:

- колодязь не рекомендується облаштовувати в понижених, заболочених місцях та на ділянках, що  затоплюються паводками; 

- індивідуальний колодязь слід розміщувати на відстані не менше 20 м, а колодязь громадського користування на відстані не менше 50м від джерел можливого забруднення (вбиралень, вигрібних ям, мережі каналізації, тваринницьких майданчиків та ін.);

- стіни колодязів повинні бути щільними, такими, що добре ізолюють колодязь від проникнення поверхневих стоків (дощові і талі води);

- дно колодязя слід вкривати фільтруючим шаром гравію (щебеню) товщиною 20-30 см; 

- для підйому води з колодязя застосовують насоси, в інших випадках обладнують коловорот з міцно прикріпленим «журавлем» і відром загального користування; 

- навколо колодязя повинен бути «замок» із добре утрамбованої глини;

- колодязь повинен бути огороджений, мати кришку, навіс, коловорот з відром загального користування, лавку для відер. Не дозволяється набирати воду з громадського колодязя відрами, які населення приносить з дому;

- територію поблизу колодязя утримувати в чистоті.

Не рідше 1 разу на рік необхідно проводити чистку колодязя від замулювання з одночасним поточним ремонтом кріплення та обладнання. Після кожного ремонту або чищення колодязя необхідно проводити його дезінфекцію.


0    2106     21.11.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!