Новини

на попередню сторiнку

Як відбуватимуться вибори президента на Кіровоградщині і в Україні - ЦВК

Як відбуватимуться вибори президента на Кіровоградщині і в Україні - ЦВК

На наступну президентську кампанію заплановано у проекті бюджету на 2019 рік 2,35 мільярда гривень. З яких 1,5 мільярди – на перший тур. Про це повідомили члени Центральної виборчої комісії під час першої прес-конференції для ЗМІ сьогодні, 13 листопада, пишуть «Олександрійські новини». Онлайн-трансляцію зустрічі зі пресою нових членів ЦВК проводила Громадянська мережа ОПОРА.

«Олександрійські новини» зібрали відповіді на найцікавіші на нашу думку питання, які можуть впливати на хід кампанії і в тому числі, на Кіровоградщині.

Чи будуть використовувати електронні протоколи?

Імовірність застосування під час підведення підсумків виборів електронних протоколів є сумнівним. Сумнівність використання електронних протоколів пов’язана із тим, що законодавчі зміни не знайшли відображення ні в чинному законодавстві, ні в проекті Виборчого кодексу. Таким чином тільки після розгляду відповідних законопроектів і їх схвалення, можливе застосування такої процедури підведення підсумків.

На думку членів ЦВК, електронні протоколи та підрахунок голосів за їх допомогою, стане реальністю скоріше всього на одній із наступних кампаній, хоча не виключено проведення експерименту з впровадження електронного протоколу на окремих дільницях.

Чи буде Виборчий кодекс?

Центрвиборчком підтримує ухвалення у першому читанні Верховною радою Виборчого кодексу України, як «комплексного акту». Проте поправки і уточнення парламентом розглядаються, а виборчий процес, пов'язаний із президентською кампанією вже у грудні має початись. Тому голова ЦВК Тетяна Сліпачук вбачає єдиною можливістю врятувати ситуацію за допомогою «точкових змін» до закону про вибори Президента.

Як спрацюють правоохоронці?

Стурбованість у членів ЦВК викликає рівень підготовленості нових правоохоронних органів щодо забезпечення громадського порядку на виборах. Центрвиборчком планує підписання відповідного Меморандуму щодо співпраці правоохоронців та ЦВК.

«З міністром МВС проводили зустріч. Є нова поліція, багато співробітників якої не приймали участі у виборчих кампаніях. Для них це буде перша така глобальна компанія», - зазначила Тетяна Сліпачук, голова Центрвиборчкому.

На думку голови ЦВК має бути довготермінова співпраця, а не короткострокові заходи, в тому числі і щодо протидії гібридних загроз впливу на вибори в Україні.

Чи будуть відеокамери на дільницях?

На президентських виборах не планується використання відеокамер на дільницях. На одній з попередніх кампаній використання онлайн-трансляції коштувала бюджету приблизно 1 мільярд гривень. За інформацією заступника голови ЦВК Євгена Радченка, під час онлайн-трансляції, було здійснено 262 тисячі заходів на перегляд без постійного перегляду подій на виборчій дільниці. «Це приблизно 8 виборців на 1 дільницю. Трата мільярда гривень з таким результатом вона виправдана? Як на мене не дуже», - вважає член ЦВК. У проекті бюджету на 2019 рік фінансування онлайн-трансляцій не передбачена.

Нагадаємо, незабаром в Україні має розпочатись нова президентська виборча кампанія. Після виборів президента Українці обиратимуть новий склад Верховної ради України, а у 2020 році – новий склад місцевих органів влади.

Фото "pixabay"

0    3047     13.11.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!