Новини

на попередню сторiнку

Журналісти і активісти Кіровоградщини отримають захист від переслідувань інтернет-свободи

Журналісти і активісти Кіровоградщини отримають захист від переслідувань інтернет-свободи

Відомі громадські організації «Інтерньюз-Україна» та «Інститут Розвитку Регіональної Преси (ІРРП) пропонують програму юридичної підтримки для користувачів та юридичних осіб щодо випадків порушень в сфері використання Інтернету. Метою такого захисту буде відновлення порушених прав та популяризація свободи інтернету в Україні. Про це повідомляють «Олександрійські новини»

У оприлюдненому громадськими організаціями прес-релізі зазначається, що в рамках програми буде надана юридична підтримка для мінімум трьох інцидентів, що стосуватимуться порушень в сфері використання Інтернет.

Активісти зазначають з якими проблемами юридичного характеру можуть звертатись жителі в тому числі Кіровоградщини: «Проти журналіста/блогера ініційоване кримінальне провадження за поширення інформації;

На провайдерів інтернету накладений адміністративний штраф за використання засобів зв’язку, що суперечить інтересам держави та інші конфліктні ситуації з провайдерами;

Ухвала про блокування веб-сайтів чи вимога з боку правоохоронців розкрити IР-адресу коментатора в інтернеті;

Справа про оскарження обмежень, покладених на провайдерів згідно з Указом Президента України № 126/2018 від 14 травня 2018 року».

В рамках юридичної підтримки, обрані учасники отримають від юристів правовий аналіз інциденту, юридичний супровід справи в судах відповідних інстанцій.

Разом з тим, ГО ІРРП та ГО «Інтерньюз-Україна» залишають за собою право відмовити у підтримці справ, фабулу яких можна ідентифікувати як загрозу національній безпеці.

До участі в програмі юридичної підтримки запрошуються користувачі Інтернету, журналісти, блогери, редакції сайтів, Інтернет-провайдери та інші юридичні особи. Участь в програмі безплатна й на основі конкурсу.

Контактними особами активісти зазначили двох відомих медіа-юристів: Людмилу Панкратову та Віталія Мороза.

Юридична підтримка здійснюється в рамках проекту «Захист Інтернет свободи в Україні шляхом залучення ключових учасників» від ГО «Інтерньюз-Україна», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) через американську неурядову організацію «Counterpart International, Inc».


0    402     08.11.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!