Новини

на попередню сторiнку

На Кіровоградщині і в Олександрії на спалювання листя можна поскаржитись он-лайн

На Кіровоградщині і в Олександрії на спалювання листя можна поскаржитись он-лайн

Місто Кропивницький, Кіровоградський, Гайворонський і Бобринецький райони області потерпають від спалювання сухого листя, трави і сміття. З Олександрії та Олександрійського району скарг від громадян з цього питання не надходило. Проте не виключено, що люди просто не знають, що серед повноважень Держпродспоживслужби є і право реагувати на такі звернення людей. Про це повідомили «Олександрійським новинам» в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

«Дійсно надходять скарги від мешканців області із згаданих населених пунктів щодо погіршення самопочуття у зв’язку з тим, що їхні сусіди, односельці, інші жителі населених пунктів спалюють сухе листя, траву та сміття», - уточнили в управлінні.

За інформацією спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, під час горіння сухої трави, листя виділяється безліч шкідливих речовин, від яких потерпають всі, хто змушений вдихати ці речовини. Це також завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу.

Спалювання листя, рослинності, сухостою тощо заборонені законодавством України та передбачають адміністративну та кримінальну відповідальність з накладанням штрафів.

«Згідно з чинним законодавством за такий вид правопорушення передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу: для громадян – від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн); для посадових осіб та громадян-суб'єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн)», - уточнили фахівці служби.

Залишити повідомлення про правопорушення можна на поштову адресу: вул. Тараса Карпи, 84, м. Кропивницький, 25006, на електронну адресу: gudpss@kr.consumer.gov.ua та телефоном - (0522) 24-63-36; (0522) 32-26-38

Повідомити про порушення законодавства щодо спалювання листя та інформувати службу про інші порушення законодавства що відносяться до компетенції Держпродспоживслужби в Кіровоградській області можна он-лайн на сайті за посиланням.

Також фахівці надали рекомендації як уникнути негативних наслідків під частого, як виникає сильне задимлення: «У разі виникнення задимленості рекомендуємо:

- обмежити перебування на відкритому просторі, тримати зачиненими вікна, дверні та віконні отвори завішувати вологою тканиною;

- частіше проводити вологе прибирання в приміщеннях та використовувати ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря;

- промивати ніс і горло;

- у разі виникнення симптомів гострого захворювання або нездужання (утруднене дихання, задишка, кашель, безсоння) необхідно звернутися до лікаря;

- не забудьте потурбуватися і про своїх улюбленців: якщо у вас є собака чи кішка, тримайте їх у закритому від диму приміщенні.

Пам’ятайте, спалюючи листя, ви шкодите довкіллю, людям та порушуєте закон!», - повідомляють у  прес-релізі фахівці служби.

Нагадаємо, нещодавно повідомлялось, що біля олександрійської лікарні працює «альтернативна» котельня, робота якої виглядає як смерч чи вибух бомби.

Після публікації фото і відео щодо задимлення міста котельнями на твердому паливі, що збудовані в різних об’єктах соціальної сфери Олександрії, задимлення припинилося.


0    2709     26.10.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!