Новини

на попередню сторiнку

На Кіровоградщині складено у минулому році 14 шлюбних контрактів

На Кіровоградщині складено у минулому році 14 шлюбних контрактів

У Кіровоградській області в 2017 році урегулювати свої стосунки шляхом укладання шлюбного договору виявили бажання тільки 14 пар. Більшість з цих пар вже одружені. Про це повідомляють «Олександрійські новини» з посиланням на інформацію Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області.

«Подібна ситуація характерна для невеликих міст. Натомість у мегаполісах простежується зовсім інша тенденція. Зокрема в Києві, Одесі та Дніпрі кількість бажаючих вимірюється у тисячах», прокоментував ситуацію керівник обласної юстиції Вадим Гуцул.

«Як свідчить практика, нотаріусам Кіровоградщини доводиться посвідчувати не так багато шлюбних договорів. Це пов’язано зі стереотипним поглядом на укладання подібних угод між парами. Однак, не потрібно розцінювати цю пропозицію як меркантильну. Навпаки, таким чином, можна перестрахуватися від  форс-мажорів і зберегти майно», – відзначив Вадим Гуцул.

Важливо, що шлюбні договори мають обов’язково посвідчуватись нотаріально. Якщо говорити про зміст контракту, то ним можна визначити майнові права та обов’язки пари. Однак, ті моменти, що стосуються особистих стосунків і відносин між подружжям та їх дітьми, закон регулювати забороняє. Також не вийде поставити одного з партнерів у скрутне матеріальне становище після можливого розлучення.

«Особливість шлюбних договорів полягає у тому, що пара має можливість визначити власні правила, які в подальшому формуватимуть їх поведінку в майновій сфері. Зокрема наречені або подружжя мають право включити до контракту положення щодо того, яке майно, придбане під час сімейного життя, буде спільним, а яке – ні. При цьому потрібно розуміти, що змінити умови договору в односторонньому порядку не можливо. Для цього потрібно тільки звертатися до суду. Якщо ж є бажання корегувати угоду за взаємною згодою, потрібно звертатись до нотаріуса. У будь-якому випадку краще виважено підійти до процесу укладання шлюбних договорів, а в разі сумнівів – проконсультуватися з фахівцями», – відзначила приватний нотаріус Ірина Потьомкіна. 


0    557     24.10.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!