Новини

на попередню сторiнку

Олександрійці зможуть оголосити себе банкрутами і отримати мораторій на стягнення боргів

Олександрійці зможуть оголосити себе банкрутами і отримати мораторій на стягнення боргів

Фізичні особи-підприємці отримали право визнавати себе боржником і отримувати статус неплатоспроможної фізичної особи. Таким чином олександрійські підприємці матимуть право отримати мораторій на задоволення вимог кредиторів, а також інші гарантії для відновлення своєї платоспроможності. Про це повідомляють «Олександрійські новини» з посиланням на текст нового Кодексу України з процедур банкрутства, який прийнято 18 жовтня. Відповідний кодекс вперше ухвалений парламентом у другому читанні та вцілому.

З моменту відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, пред’явлення кредиторами вимог до боржника та задоволення таких вимог може відбуватися лише в межах провадження у справі про неплатоспроможність та у порядку, передбаченому Кодексом.

Арешт майна боржника та інші обмеження можуть бути застосовані виключно господарським судом, а накладені раніше арешти можуть зніматися.

На боржника припиняється нарахування штрафів та інших фінансових санкцій, а також відсотків за зобов’язаннями. Також вводиться мораторій на задоволення вимог кредиторів. Строк виконання всіх грошових зобов’язань боржника вважається таким, що настав.

Новий кодекс передбачає вперше введення чіткої заборони на переміщення за межі країни боржника. Господарський суд за клопотанням арбітражного керуючого або з власної ініціативи може прийняти рішення про тимчасову заборону боржнику без дозволу суду виїжджати за кордон на період здійснення провадження у справі про неплатоспроможність.

Мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться строком на 120 днів з моменту відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.

Мораторій не поширюється на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи. Також мораторій не застосовується до виплати та стягнення аліментів та виконання вимог за виконавчими документами немайнового характеру.

Захисні процедури Кодексу не застосовуються до громадян, які мають проблеми із законом, в тому числі якщо боржник був притягнутий до адміністративної або кримінальної відповідальності за неправомірні дії, пов’язані з неплатоспроможністю. Так само не спрацюють різноманітні захисні механізми і до тих, хто п’ять років до того вже визнавався банкрутом.

Фото "Pixabay"
0    811     19.10.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!