Новини

на попередню сторiнку

Про політичний фактчекінг олександрійських журналістів дискутували на Суспільному телебаченні

Про політичний фактчекінг олександрійських журналістів дискутували на Суспільному телебаченні

Фактчекінг дій політиків олександрійськими журналістами обговорювали у черговому випуску програми «Тема дня» на обласному телебаченні. У програмі Кіровоградської філії ПАТ «НСТУ» редактор олександрійської газети «Городской курьер/Міський кур’єр» Віктор Голобородько розповів про те, чому олександрійські журналісти обрали такий вид інформування. Повну версію програми можна подивитись за посиланням.

До дискусії, яку запропонував провести у студії ведучий програми Дмитро Кобець долучилась секретар Олександрійської міської ради Олена Богоявленська та регіональний координатор Інституту масової інформації в області, журналіст-розслідувач Павло Лісніченко.

Як підтвердив журналіст Віктор Голобородько, перевірка заяв та реальних дій політиків виявила велику невідповідність між заявами та голосуванням, що і спричинило появу публікації. На думку журналіста, фактчекінг має сприяти тому, щоб люди звертали увагу на конкретні дії політиків, а не тільки на висловлені ними гасла.

«Фактчекінг як такий не дуже часто практикується, і журналісти досить рідко перевіряють, як заяви політиків, так і загалом інформацію, яка надходить з таких джерел… Щодо конкретно заяв керівників міст депутатів - це досить важливий інструмент, досить правильний, а головне він дисциплінує керівництво тих самих міст, не даючи йому займатись розповсюдженням недостовірної інформації, розповсюдженням інформації, яка може бути використана як дискредитаційна. Тому загалом робота наших олександрійських колег у даному напрямку є показовою і як на мене мала б стати таким собі маяком взагалі, для українських та регіональних, обласних і Кіровоградської області видань», - прокоментував журналіст-розслідувач Павло Лісніченко.

Представник міської влади критично оцінила роботу журналістів. «З приводу того питання яке стояло на сесії 5 жовтня, я можу вам сказати що це, ну робота, яка не варта була навіть уваги журналістів, тому що проект рішення був поданий таким чином, що він відміняв ті рішення виконавчого комітету які на той час уже не були діючими», - прокоментувала секретар ради О.Богоявленська.

Нагадаємо, як повідомляли «Олександрійські новини», нещодавно олександрійські журналісти провели фактчекінг дій політиків по деблокуванню центральної площі.

0    3200     18.10.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!