Новини

на попередню сторiнку

Олександрійцям пропонуватимуть платити до 5000 гривень за медицину в рік, але благодійні внески скасувати

Олександрійцям пропонуватимуть платити до 5000 гривень за медицину в рік, але благодійні внески скасувати

У новому проекті закону, що зареєстровано в українському парламенті, передбачається додатковий платіж у вигляді страхових внесків для забезпечення належного рівня медицини. Розмір такого внеску в середньому становитиме 350-400 гривень. Про це повідомляють «Олександрійські новини» з посиланням на текст законопроекту.

Проект Закону про фінансування охорони здоров'я та загальнообов'язкове медичне страхування в Україні передбачає надання безоплатних медичних послуг та платних послуг медицини. Безоплатні послуги фінансуються за кошти Державного бюджету та місцевих бюджетів, відповідно до Базової програми та застрахованим за договорами загальнообов’язкового медичного страхування - за кошти медичного страхування відповідно до Програми страхування;

Безоплатні медичні послуги надаються в державних, комунальних та інших закладах охорони здоров'я. Платні медичні послуги, можуть надаватися в закладах охорони здоров'я, які належать до державної та комунальної форми власності за кошти добровільного медичного страхування, а також за кошти фізичних та юридичних осіб та інших джерел не заборонених законодавством.

З’являються три рівні надання медичних послуг:

  • життєзабезпечуючий;

  • здоров'язберігаючий – забезпечується частково Базовою програмою та Програмою загальнообов'язкового медичного страхування;

  • рівень додаткового попиту – медичні послуги, що надаються понад Життєзабезпечуючий та Здоров'язберігаючий рівні надання медичної допомоги, і можуть включати надання додаткових медичних послуг та послуг з обслуговування.

Проектом закону встановлюються права та обов'язки медичних працівників щодо застрахованих осіб та всі права та обов'язки страхувальників.

Благодійні внески та пожертви не можуть заміняти оплату за надані медичні послуги. Забороняється використання благодійних внесків та пожертв на фінансування надання медичних послуг, що фінансуються іншим чином.

Заклади охорони здоров'я, що утримуються за рахунок державного або місцевого бюджету, не можуть отримувати благодійні внески та пожертви на утримання закладу та забезпечення його діяльності.

Розмір страхових внесків проектом закону передбачено встановлювати щороку Кабінетом Міністрів та за схваленням Верховною Радою. Ціна питання може скласти приблизно  300-400 гривень щомісяця.

Розподіл джерел фінансування системи охорони здоров'я за переконанням авторів законопроекту:

  • частка коштів державного бюджету та коштів фондів соціального страхування - до 30%;

  • частка коштів місцевих бюджетів - до 10%;

  • позабюджетні кошти загальнообов'язкового медичного страхування - 50-60%;

  • приватні кошти громадян (кошти добровільного медичного страхування, благодійних фондів та міжнародної допомоги) - до 15%.


 Фото "Pixabay"
0    1335     17.10.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!