Новини

на попередню сторiнку

Олександрійський єпископ вважає, що об’єднання церкви не відбудеться і прокоментував рішення Константинополю щодо Томосу

Олександрійський єпископ вважає, що об’єднання церкви не відбудеться і прокоментував рішення Константинополю щодо Томосу

Об’єднання церков в Україні не відбудеться, через те що люди «немощні». Томос Україна не отримала, але владу Константинополь поширив на Україну. Так прокоментував єпископ Олександрійський та Світловодський Боголєп резонансне рішення Константинопольського Синоду, щодо початку надання православними віруючим України права створення самостійної церкви. Про це повідомляють «Олександрійські новини» з посиланням на відеозапис інтерв'ю з єпископом, опублікованим на ютюб каналі єпархії.

«Я думаю, що будуть, будуть у нас можливо навіть на жаль. Не можемо ми об'єднатися. Ось чомусь, напевно, немічні ми. Кожен у своєму розумінні. Але залишиться у нас і той, і той, і інші», - говорить єпископ, коментуючи наступні кроки після ухвалення рішення Константинополя та імовірного об’єднання церков.

Щодо надання права на створення власної помісної церкви, єпископ вважає це передчасним: «Здивований нашою деякою такою простодушністю, просто якоюсь нерозбірливістю, чи що, народною ... Дивіться, ось Константинопольський Синод вирішив питання не про Томосі. Помісної церкви немає, Томосу немає, але все аплодують. Всі, чомусь в якийсь ейфорії, тому що, власне кажучи, ось я спеціально для себе роздрукував, Константинопольський Синод каже, що ми приступили до розгляду питання про автокефалію. Всього лише. Це дивно, коли Томосу не дали, але все аплодують - кажуть ось перемога. Автокефалії немає ніякої, а всі навколо так збудилися, хвилюються».

Єпископ вважає, що своїм рішенням Константинополь поширив владу на територію України, проте висловив це із певними сумнівами: «Не можна імплементувати 17 століття до 21-ого, з'єднати і щоб все пазли зійшлися. Це неможливо. Як це? Ні про яку помісну церкву Константинополь абсолютно не заявляв, вони сказали, що вони поширили своїм рішенням, на свою думку, за своїм бажанням, поширили свою владу на територію нашої України. От і все».

0    961     16.10.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!