Новини

на попередню сторiнку

133 господарства Кіровоградщини обстежили для упередження африканської чуми свиней

133 господарства Кіровоградщини обстежили для упередження африканської чуми свиней

У 133 свинарських господарствах області проведено комісійне обстеження, щодо дотримання законодавства про недопущення і поширення небезпечної хвороби - африканської чуми свиней, повідомляють «Олександрійські новини» цитуючи прес-службу ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Обстеження провели через загрозу спалаху хвороби, яка зафіксована у 47 неблагополучних пунктах у дев’яти областях України, в тому числі у суміжних з Кіровоградщиною, Одеській, Херсонській, Полтавській, Черкаській та Миколаївській областях.

«У зв’язку зі складною епізоотичною ситуацією в сусідніх регіонах через реєстрацію випадків африканської чуми свиней Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області вживає заходів щодо недопущення занесення і поширення цього захворювання. Спеціалісти Держпродспоживслужби області виявили порушення роботи господарств у закритому режимі, основні з яких: відсутність належної роботи санітарно-пропускного режиму при вході-в’їзді до господарств, доступ сторонніх осіб; відсутність або незабезпечення функціонування дезбар’єрів, дезкилимків; порушення в сфері утилізації відходів тваринного походження; відсутність обліку надходження, застосування та списання лікарських препаратів, у тому числі біопрепаратів, відсутність обладнання для їх зберігання.

Керівники свиногосподарств отримали рекомендації щодо усунення порушень та забезпечення належного рівня біобезпеки, а потім відзвітували про їх усунення на засіданнях державних надзвичайних протиепізоотичних комісій (ДНПК), що відбулися в районах», - повідомляє прес-служба ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Нагадаємо, у 2016 році, в Олександрійському районі було зафіксовано спалах африканської чуми свиней, який спочатку було локалізовано, а потім ліквідовано.

Нагадуємо, тоді, на фоні новин про епідемію моментально злетіли ціни на свинину.

Фото "Рixabay"
0    1422     10.10.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!