Новини

на попередню сторiнку

В Олександрійському районі розробили програму контролю над безпритульними тваринами

В Олександрійському районі розробили програму контролю над безпритульними тваринами

В Олександрійському районі склалася складна ситуація щодо захворювання тварин на сказ. Так, за завітний період відкрито 9 неблагополучних пунктів по сказу тварин. Збільшення випадків сказу відбувається у зв’язку із збільшенням популяції червоної лисиці, бродячих собак та неналежною боротьбою з ними. Про це розповів начальник Олександрійського районного управління Держпродспоживлсужби Станіслав Лум’яник на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, інформує сайт Олександрійської РДА.

У зв’язку із неврегульованістю поводження з тваринами, що, у свою чергу, призводить до поширення інфекційних та паразитарних хвороб серед людей, джерелом збудників яких є тварини (собаки), погіршення санітарно-епідеміологічного стану, якості життя людей, загибелі тварин та жорстокого поводження нещодавно була розроблена Програма регулювання чисельності безпритульних тварин на території Олександрійського району Кіровоградської області на 2018–2026 роки. Термін реалізації програми передбачає три етапи: I етап — 2018-2019 роки, II етап — 2018–2021 роки, III етап — 2021–2026 роки.

Протягом поточного року за антирабічною допомогою (вакциною для профілактики сказу) до лабораторного центру звернулося 29 осіб, з яких 19 чоловік були провакциновані.

Мета програми  -  координація дій органів всіх гілок влади, суб’єктів господарювання та активізація населення для створення умов, що сприятимуть наведенню порядку щодо питань утримання і поводження з домашніми та іншими тваринами, обмеження їх шкідливого впливу на благоустрій сіл, міст та здоров’я людини, відповідальність за жорстоке поводження з тваринами.

Реалізація програми здійснюватиметься за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів. Крім того, також прогнозується залучення коштів за рахунок інших джерел фінансування.

Фото"Pixabay"

0    578     28.09.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!