Новини

на попередню сторiнку

Олександрійці провели флеш-презентацію трьох видань з історії краю у Кропивницькому

Олександрійці провели флеш-презентацію трьох видань з історії краю у Кропивницькому

Розважальне, популярне і історико-краєзнавче дослідження представила на «Покровському ярмарку» делегація Олександрійського району. Ярмарок відбувається разом із проведенням міжнародної виставки «Агроекспо-2018» у місті Кропивницькому. Нові видання розповідають про історію краю у трьох різних напрямках.

Комплект книг створених зусиллями краєзнавців, презентували першому заступнику голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергію Коваленку.

Як зазначалось під час флеш-презентації, що відбулась 26 вересня, видання написані, створені і віддруковані в Олександрійщині і є 100% місцевим продуктом, необхідним для популяризації історії краю і підтримки патріотичного руху.

Перше видання – це «Нариси з історії міст, посадів, містечок та сіл Центральної України» авторства Василія Нікіфорова, де висвітлено минуле значної території сучасної Кіровоградщини, в тому числі міста Єлисаветград (нині – Кропивницький), Олександрії, Олександрійського району, деяких населених пунктів Знам’янського, Світловодського, Олександрівського районів. В другій книзі «Олександрія. Історія Задніпров’я» авторства Віктора Голобородька - популярний виклад історії міста Олександрії і частково територій, пов’язаних із Олександрійським районом. Третє видання «Вічність життя і мить смерті: кохання поета і красуні» - це розповідь про романтичне і водночас трагічне почуття, яке спалахнуло між відомим поетом Афанасієм Фетом (Шеншеним) та дівчиною з дворянської родини Марією Лазич. Всі події, що описані у невеличкій брошурці – це терени Кіровоградщини, в тому числі села Войнівка і Березівка (Приютівська ОТГ), місто Олександрія, Єлисаветград (Кропивницький) та деякі населені пункти Знам’янського і інших районів області. Всі видання побачили світ завдяки особистій підтримці Андрія Коломійцева.

«Ми запропонували новий напрямок у висвітлені краєзнавчої історії. Це не обов’язково має бути старезний дідуган-літописець, який сумно розповідає історії про славне минуле. Краєзнавство може бути популярним і сучасним. Не можна забувати про факти і не можна послуговуватись виключно легендами і переказами. Історичне краєзнавство має перемагати бабусині казки про минуле краю, які на жаль ширяться до цих пір. Водночас треба з повагою відноситись до читача, який не зобов’язаний мати диплом фахового історика чи все життя перейматись краєзнавчими дослідженнями. На мій погляд, треба створювати популярні, зрозумілі для широкого кола читачів, книги», - розповів «Олександрійським новинам» автор та упорядник видань, член Національної Cпілки краєзнавців України Віктор Голобородько.

«Ми знайшли спільну мову із поліграфічним місцевим підприємством «Діджібукс Прес», що може друкувати книги невеликими тиражами. Тобто для того, щоб ці видання пішли у світ, не потрібно 50-100 тисяч гривень початкового капіталу, а достатньо мінімальних коштів конкретного замовника. Ця система друку книг на замовлення дає змогу ефективно використовувати кошти. Вона дає надію початківцям чи авторам краєзнавчих видань надрукувати книги і передати свої знання іншим», - зазначив краєзнавець.

У жовтні планується провести серію презентацій книг на територіях громад та у місті Олександрії, зазначив упорядник та автор видань.Фото сайту "Олександрійські новини"

0    1915     28.09.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!