Новини

на попередню сторiнку

В Олександрії почали розглядати справу по перекриттю центральної площі бетонними блоками

В Олександрії почали розглядати справу по перекриттю центральної площі бетонними блоками

Олександрійський міськрайонний суд почав розгляд справи щодо складення на Олександрійського міського голову Степана Цапюка адміністративного протоколу за частиною 1 статті 139 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Захист міського голови представляв приватний адвокат В. Бесараб, який надав відповідні документи суду про представництво інтересів мера.

У судове засідання не з’явились представники Патрульної поліції Кіровоградської області, які і склали протокол.

В. Бесараб зазначив, що справу можна розглядати і без безпосередньої участі мера. Він заявив клопотання, в якому обґрунтував, на його думку, відсутність адмінправопорушення взагалі. Відповідаючи на уточнююче питання судді, представник відповідача вказав, що оспорюється не сам факт наявності блоків на центральній площі, а те, що до цих блоків причетний сам міський голова.

«Не зрозуміло і не вияснено: хто і як ставив. Просто прийти і скласти протокол на голову ради неможливо. Це буде помилка, я вважаю», - зазначив адвокат.

Як зазначено у статті 139 КуПАП, за цією статтею передбачено відповідальність за пошкодження автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд, залізничних переїздів і технічних засобів регулювання дорожнього руху, створення перешкод для руху та невжиття необхідних заходів щодо їх усунення.

Суд розглянув всі наявні матеріали справи та відклав її розгляд до часу, коли на засідання прибуде представник Патрульної поліції. Суддя зазначила, що засідання суду з цього питання має відбутися «у короткий термін».

У коментарі «Олександрійським новинам» начальник Патрульної поліції у Кіровоградській області Антон Цюцюра повідомив, що неявка поліцейських викликана обставинами: «Так склалося. На наступне засідання ми будемо обов’язково».

Щодо того, чи буде надалі поліція доводити у суді правомірність дій поліцейських, він зазначив, що Патрульна поліція пояснить обставини справи: «Складений протокол. Будемо допомагати Феміді встановити суть по справі і винних саме по цьому правопорушенню. Ми не настроєні праві не праві, але допомагати виявити правопорушника і покарати згідно чинного законодавства, звичайно будемо».

Нагадаємо, у частині 1 статті 139 КуПАП, порушення якої інкримінується олександрійському меру, передбачена відповідальність за пошкодження автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд, залізничних переїздів, трамвайних колій, технічних засобів регулювання дорожнього руху, самовільне знімання, закриття чи встановлення технічних засобів регулювання дорожнього руху, створення перешкод для дорожнього руху, в тому числі забруднення дорожнього покриття, або невжиття необхідних заходів щодо їх усунення та попередження інших учасників руху про небезпеку, що виникла, або невжиття посадовими особами, відповідальними за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, утримання автомобільних доріг та вулиць, громадянами - суб'єктами господарської діяльності заходів щодо заборони руху підвідомчих технологічних транспортних засобів, сільськогосподарської техніки і машин на гусеничному ходу автомобільними дорогами і вулицями, покриття яких може бути пошкоджене.

За таке правопорушення передбачено накладення штрафу на громадян у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, і накладення штрафу на посадових осіб, відповідальних за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, утримання автомобільних доріг та вулиць, громадян - суб'єктів господарської діяльності - у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин.

0    1399     25.09.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!