Новини

на попередню сторiнку

Земля на Кіровоградщині могла б коштувати понад тисячу доларів за гектар

Земля на Кіровоградщині могла б коштувати понад тисячу доларів за гектар

Середня річнa вaртість оренди одного гектaрa нa Кіровогрaдщині нині стaновить $54. Але якби ринок землі в Укрaїні був відкритий, то влaсники пaїв у нашій облaсті могли б отримaти $1086 зa гектaр. Таку вартість сільськогосподарської землі у кожній області України спрогнозували експерти проекту "Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні", який реалізується за підтримки Світового банку, повідомляє БізнесЦензорВони підготували рейтинг прогнозованої вартості земельних паїв по всій Україні. Кіровоградщина у ньому на сьомому місці.

Оцінка вартості сільськогосподарської землі здійснювалася за методом капіталізації доходу, який отримують власники паїв від оренди. Фактор капіталізації оцінювався на рівні річного доходу від оренди, помноженого на 20 років. Тобто, якщо власник паю здає його в оренду по $50 за гектар в рік, то орієнтовна вартість продажу одного гектара може становити $1000.

Сьогодні найвищі орендні ставки на землю встановлені в традиційних аграрних регіонах - Черкаська, Полтавська та Київська області. Так, середня річна вартість оренди одного гектара на Черкащині становить $84. На Полтавщині та Київщині $80 та $62 відповідно. Тому, якби ринок землі в Україні відкрили б уже завтра, то власники паїв у Черкаській області могли б отримати $1670 за гектар, у Полтавській - $1600, а у Київській - $1240.

Найдешевшою земля виявилася у Волинській ($564), Житомирській ($613) та Луганській областях ($665).

Експерти наголошують, що цей рівень цін не відповідає потенційному, оскільки через існування мораторію на купівлю-продаж с/г земель в Україні та місцеві монополії на ринку оренди паїв, вартість оренди занижено в середньому в п'ять разів. Відповідно, і потенційні ціни купівлі та продажу землі в Україні можуть бути у 2-5 разів вище зазначених.

Фото"Pixabay"

0    535     05.09.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!