Новини

на попередню сторiнку

Чи варто олександрійцям пити 8 скланок води на день

Чи варто олександрійцям пити 8 скланок води на день

Понеділок, 27 серпня – перший день Світового тижня води. Це щорічна акція, яку влаштовує Стокгольмський міжнародний інститут води наприкінці серпня або на початку вересня.

З цієї нагоди в.о. голови МОЗ України Уляна Супрун на своїй сторінці у Фейсбук розповіла, скільки насправді потрібно вживати води на день.

Вона, зокрема, зазначила, що міф про потребу пити 8 склянок води навіть сьогодні зустрічається доволі часто. Поруч із такими твердженнями, що пиття літрів води щодня допомагає позбутися зморшок, очистити організм від токсинів, допомогти схуднути та навіть покращити роботу здорових нирок. Коли, як не у Світовий тиждень води, час розвінчати ці міфи.

"Передусім скажу, що вода безумовно дуже корисна, проте коли ви п’єте стільки, скільки потрібно вашому організму", - зазначає очільниця МОЗу.

Сьогодні ніхто достеменно не знає, звідки пішло переконання про 8 склянок. Його ще пов’язують з рекомендаціями американської Ради з питань харчування 1945 року, яка радить дорослим вживати 2,5 літри води на день. Ця інформація швидко розійшлася серед суспільства, проте багато людей проігнорували ще одне речення в рекомендаціях - більша частина цієї кількості води міститься у вже готових продуктах. Адже переважно вся їжа містить воду, особливо овочі та фрукти. Тож, коли ви їсте - ви вже поповнюєте водний баланс. А про ту воду, якої не вистачає вашому організму, він вам повідомить сам - відчуттям спраги.

Єдиних норм споживання рідини не може бути, бо це залежить від багатьох факторів, які слід розглядати в кожному конкретному випадку. Наприклад, наша їжа, спожита протягом дня, погода, одяг, робота кишківника, лактація тощо.

Універсальна порада - пийте, коли ви відчуваєте спрагу. Організм здорової людини влаштований таким чином, що завжди дасть знати про потребу попити. Просто пам’ятайте, що коли займаєтеся спортом або вам дуже спекотно - то пити треба частіше.

Нагадувати про пиття слід літнім людям та дітям, бо вони гірше розрізняють сигнали тіла про спрагу. Крім того, тіло дітей містить більше води, ніж тіло дорослих, а ще вони більше рухаються.

Також лікар може порадити вам пити більше води, якщо цього вимагає ваше лікування. Наприклад, якщо у вас камені в нирках, інфекція сечовивідних шляхів або діарея.

Якщо ж ви часто відчуваєте сухість у роті - це може свідчити про проблеми зі здоров’ям або бути пов’язаним із прийомом ліків. Неодмінно проконсультуйтеся з лікарем, щоби знайти його першопричину та за потреби пройти лікування.

Нагадаємо, якщо хочете схуднути, спробуйте каву з маслом.

Фото"Pixabay"

0    500     28.08.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!