Новини

на попередню сторiнку

У 53% криниць Олександрійського району вода не відповідає вимогам по рівню нітратів

У 53% криниць Олександрійського району вода не відповідає вимогам по рівню нітратів

В Олександрійському районі вміст колодязної води не відповідає на 53%, щодо допустимих рівнів нітратів. У сусідньому Знам’янському районі цей показник вдвічі гірший і сягає 100%.

«За 6 місяців 2018 року фахівці Кіровоградського обласного лабораторного центру МОЗ України  провели дослідження 223 проб питної води із громадських колодязів. З них не відповідало нормативам на вміст нітратів 171 проба (77%)», - повідомляє Кіровоградський обласний лабораторний центр.

Згідно результатів лабораторних досліджень, вода з громадських криницях на 100% не відповідала по вмісту нітратів в Благовіщенському, Вільшанському, Новомиргородському, Новоукраїнському, Бобринецькому, Компаніївському, Долинському та Знам’янському районах.

Майже такі самі результати у Кіровоградському районі (92 %), у Новоархангельському районі (83%), у Гайворонському районі (76 %).

На 67% не відповідає вимогам по вмісту нітратів колодязна вода у Петровському районі, на 53% - у Олександрійському районі, на 50% в Олександрівському та Онуфріївському районах, на 38% в Голованівському районі.

Вживання води, забрудненої нітратами, особливо небезпечно дітям до 1 року – адже призводить до виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії. Останній летальний випадок від цього захворювання в Кіровоградській області був в Новоархангельському районі у дитини до року, повідомляє відділ організації досліджень фізичних та хімічних факторів та епідеміологічного нагляду за неінфекційними хворобами обласного лабораторного центру.

Фото"Pixabay"

0    470     10.08.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!