Новини

на попередню сторiнку

На Кіровоградщіні лікарі виявили ботулізм

На Кіровоградщіні лікарі виявили ботулізм

54-річному мешканцю міста Світловодськ підтверджено діагноз ботулізм, повідомила прес-служба ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, посилаючись на інформацію Світловодської центральної районної лікарні

Наразі чоловік, у якого був тяжкий перебіг захворювання, пройшов лікування та виписаний зі стаціонару в задовільному стані.

«На підставі клінічної картини захворювання медики запідозрили в чоловіка ботулізм. Симптоми захворювання з’явилися у постраждалого після вживання в’яленої риби, придбаної в місці стихійної торгівлі. З початку поточного року це вже другий випадок ботулізму в області. Всього троє осіб постраждали за цей період. Обидва випадки ботулізму були пов’язані з вживанням продукції непромислового виробництва (консерви домашнього приготування, сало та в’ялена непатрана риба - плоскирка домашнього виробництва).

В Україні з початку поточного року зареєстровано 58 випадків захворювання на ботулізм, внаслідок яких постраждало 65 осіб, п’ятеро з них померло. Ці випадки пов’язані з вживанням продукції непромислового виробництва. За інформацією Держпродспоживслужби 22 випадки захворювання на ботулізм із загальної кількості пов’язані з вживанням рибної продукції, причому лише 3 випадки пов’язані з рибною продукцією, придбаною в магазинах.

Слід пам’ятати, що ботулізм - гостра токсикоінфекція, яка виникає внаслідок вживання неправильно приготовлених чи з порушенням умов зберігання копченої або в'яленої риби, м'ясних і ковбасних виробів, консервів. Токсин збудника ботулізму відноситься до найсильніших і найотруйніших для організму людини.

Нагадаємо, що Асоціація рибалок України застерегла від вживання недоброякісних продуктів, стверджуючи, що відрізнити інфіковані ботулізмом продукти від якісних - практично неможливо, тому кращий спосіб захистити своє здоров'я - утримуватися від їжі, про якість якої нічого невідомо.

0    471     02.08.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!