Новини

на попередню сторiнку

В Олександрійських водоймах знайшли кишкову паличку

В Олександрійських водоймах знайшли кишкову паличку

Вода у трьох популярних місцях купання в Олександрії та районі не відповідає нормативам. Індекс лактозопозитивної кишкової палички (ЛКП) перевищує граничні значення у 2-4 рази.

Відповідну інформацію "Олександрійським новинам" повідомила завідувач Олександрійського міськміжрайонного відділу ДУ "Кіровоградський ОЛЦ МОЗ України" Марина Первак сьогодні, 6 липня.

Фахівці олександрійського відділу в червні дослідили воду в несанкціонованих місцях масового відпочинку та купання людей. У підсумку було встановлено, що вода у наступних водоймах не відповідає нормативам за мікробіологічними показниками: в річці Інгулець в с. Звенигородка і с. Войнівка, в річці Березівка (місце купання в районі 8-ї школи). Тут індекс лактозопозитивної кишкової палички (ЛКП) становить від 11000 до 20000 (згідно норми, число мікроорганізмів в 1 куб. дециметрі води не повинно перевищувати 5000). За фізико-хімічними показниками вода тут відповідає санітарним вимогам.

Також досліджувалась вода з озера в с. Оліївка. Результати досліджень показали, що вода відповідає санітарним вимогам за мікробіологічними та фізико-хімічними показниками.

Стан води на інших популярних пляжах в Олександрії не відомий, так як власники (балансоутримувачі) не забезпечують проведення подібних досліджень, пояснюють в установі.    

"Індекс ЛКП - це показник, який свідчить про загальну бактеріологічну забрудненість водойми. Лактозопозитивна кишкова паличка при потраплянні у шлунок людини може викликати гострі кишкові інфекції. Особливо ці захворювання небезпечні для дітей", - відзначає Марина Первак.

Річкова вода є сприятливим середовищем для розмноження холерних вібріонів, кишкової палички, збудників туляремії, лептоспірозу та інших небезпечних захворювань. Фахівці рекомендують обмежити купання в таких водоймах.

За останніми даними, в Олександрії та районі експерти визнали безпечними чотири місця для купання.

Фото умовне: Nizhyn news

0    2410     06.07.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!