Новини

на попередню сторiнку

На Олександрійщині розпочалися жнива, але урожайність не радує аграріїв

На Олександрійщині розпочалися жнива, але урожайність не радує аграріїв

Аграрії Олександрійського району розпочали жнивну кампанію-2018 зі збору озимого ячменю та ріпаку. У роботу вже включилися перші господарства, і видно, що урожайність буде нижчою за минулорічні показники.

Такими прогнозами із журналістами "Олександрійських новин" поділився начальник управління агропромрозвитку Олександрійської РДА Олександр Ткаченко.

За його словами, урожайність ранніх зернових не радує аграріїв. Наразі урожайність ячменю становить 20 ц/га (у минулому році - більше 30 ц/га), а ріпаку - 18 ц/га (24 ц/га в 2017-му).

"Сподіваємося, що на тих територіях, де були хоча б невеликі опади, показники цих культур будуть кращими, але урожай цього року вже викликає тривогу через недостатню кількість вологи", - відзначив Олександр Ткаченко. Недосяжним, за словами посадовця, виглядає традиційний для Олександрійського району показник у 300 тисяч тонн урожаю. Аграрії сподіваються, що в районі все ж пройдуть дощі, і це допоможе покращити показники пізніх культур: соняшника, сої, кукурудзи, цукрового буряку.

Дещо вища урожайність у середньому в Кіровоградській області, але загальна ситуація в цілому подібна для всього регіону. Тому аграрії вже задумуються над тим, які корективи вносити у свою роботу у зв'язку із посушливими умовами.

Як повідомлялося, цьогорічні температурні умови та відсутність опадів, за оцінками фахівців, негативно впливають на дозрівання ранніх зернових та формування врожаю.

Фото умовне: Рixabay

0    1724     22.06.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!