Новини

на попередню сторiнку

Олександрійський виконком відклав рішення про встановлення знаку Хачкар у Театральному сквері

Олександрійський виконком відклав рішення про встановлення знаку Хачкар у Театральному сквері

Виконавчий комітет Олександрійської міської ради поки що відмовив вірменській громаді у встановленні пам'ятного знаку Хачкар у Театральному сквері навпроти Міського будинку культури по вулиці 6-го Грудня.

Проект рішення викликав жваву дискусію на сьогоднішньому засіданні. У підсумку виконком вирішив відкласти його розгляд на тиждень, передають кореспонденти "Олександрійських новин".

Із пропозицією встановити Хачкар звернувся голова "Спілки вірмен України в Кіровоградській області" Тігран Хачатрян. Раніше пам'ятний знак погодила міська комісія з топоніміки.

Під час обговорення проекту на засіданні виконкому члени виконкому почали звинувачувати одне одного в політизації рішення, питання пам'ятного знаку намагалися перевести на інші теми. Зокрема перший заступник міського голови Людмила Давиденко запитала у Тіграна Хачатряна, чи встановлені у Вірменії "наші" пам'ятники, і коли його фірма завершить ремонт дороги на 6-го Грудня. Голова обласної спілки вірмен наголосив, що їхня організація аполітична, а Хачкар є символом злочину, у якого немає національності (мова про геноцид вірменського народу на початку ХХ століття - "ОН"). Депутат міської ради Віталій Заріцький зауважив, що у Театральному сквері вже просили встановити пам'ятник воїнам АТО.

У підсумку виконавчий комітет вирішив відкласти рішення до наступного засідання. Прозвучала також пропозиція вивчити думку олександрійців щодо встановлення Хачкара.


Нагадаємо, міська комісія з питань топоніміки, охорони культурної спадщини та місцевої символіки 12 червня одноголосно дозволила встановити Хачкар у сквері.

Довідково: Хачкар - це різновид вірменських пам'ятників, кам'яна стела з різьбленим зображенням хреста, що зазвичай встановлюється при дорогах, монастирях, всередині і на фасадах храмів. Їх вирізають вручну тільки у Вірменії.

Фото: "Олександрійські новини"

0    1092     21.06.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!