Новини

на попередню сторiнку

Вірменська громада Олександрії встановить пам'ятний знак Хачкар у Театральному сквері (Фото)

Вірменська громада Олександрії встановить пам'ятний знак Хачкар у Театральному сквері (Фото)

Пам'ятний вірменський знак Хачкар встановлять у Театральному сквері навпроти Міського будинку культури на вулиці 6-го Грудня. Його виконають у формі кам'яної стели з різьбленим зображенням хреста.

Дозвіл на встановлення Хачкара одноголосно надала міська комісія з питань топоніміки, охорони культурної спадщини та місцевої символіки сьогодні, 12 червня. Із відповідною пропозицією до комісії звернувся голова "Спілки вірмен України в Кіровоградській області" Тігран Хачатрян.

Такі пам'ятні знаки вже встановлені у Кропивницькому та декількох районах Кіровоградської області. В Олександрії проживають близько 200 сімей вірменської громади.

Біля пам'ятного знаку вони планують проводити значущі події - літургії, весільні обряди тощо. Він також нагадуватиме про жертв геноциду вірменського народу на початку ХХ століття.

Встановлення й обслуговування Хачкара громада здійснюватиме за свої кошти, їм лише потрібна земельна ділянка площею близько 40 м². Остаточне місце для його встановлення топонімічна комісія визначить завтра. Хачкар створять за одним із запропонованих проектів.


Варіанти зовнішнього вигляду Хачкара. Фото "Олександрійських новин"

Довідково: Хачкар - це різновид вірменських пам'ятників, кам'яна стела з різьбленим зображенням хреста, що зазвичай встановлюється при дорогах, монастирях, всередині і на фасадах храмів. Їх вирізають вручну тільки у Вірменії.

0    1373     12.06.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!