Новини

на попередню сторiнку

В Олександрійському районі планують збудувати сміттєпереробний завод і створити три природні заказники

В Олександрійському районі планують збудувати сміттєпереробний завод і створити три природні заказники

Олександрійська районна рада 8 червня ухвалила програму охорони навколишнього середовища на 2018-2022 роки. Серед запланованих заходів передбачені створення заказників у трьох сільських радах і будівництво сміттєпереробного підприємства.

Головна мета прийнятої програми - забезпечити ефективне й раціональне використання, збереження і охорону природних ресурсів, а також запобігання дії негативних факторів на здоров'я жителів району. Головними екологічними проблемами Олександрійщини розробники програми називають утворення та накопичення небезпечних відходів, зокрема засобів захисту рослин, відсутність системи збору, сортування й утилізації сміття, забруднення водойм і незадовільний стан гідроспоруд.

Для вирішення проблем довкілля програмою передбачена низка заходів:

  • будівництво сміттєпереробного підприємства, місце для якого ще не визначили;
  • створення трьох заказників - орнітологічного заказника в Червонокам'янській сільській раді, ботанічного заказника в Андріївській сільраді та ландшафтного заказника в Куколівській сільраді (заказник - нижчий рівень природно-заповідного об'єкта порівняно з природним заповідником; тут можливе часткове взяття під охорону тварин, рослин тощо);
  • ремонти гідроспоруд;
  • очищення річок Кам'янка і Бешка;
  • облаштування майданчиків твердих побутових відходів;
  • заходи з озеленення й охорони земель району.

Фінансувати проекти планується з місцевих і державного бюджетів, за сприяння матеріально-технічної допомоги ЄС.

Автори програми розраховують, що виконання запропонованих заходів зробить район більш привабливим для інвесторів і туристів, сприятиме виробництву екологічно чистих продуктів.

Фото умовне: про Марий Эл

0    1367     11.06.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!