Новини

на попередню сторiнку

На Олександрійщині відзвітували, як борються з епідеміями туберкульозу та ВІЛ/СНІДу

На Олександрійщині відзвітували, як борються з епідеміями туберкульозу та ВІЛ/СНІДу

Інфекційна та фтизіатрична служби Олександрійської центральної районної лікарні повністю забезпечені кваліфікаційними кадрами, які надають медичну допомогу хворим на туберкульоз, ВІЛ-інфікованим, хворим на СНІД, а також представникам груп підвищеного ризику.

Про це повідомила лікар-фтизіатр центральної районної лікарні Анна Мороз під час засідання колегії Олександрійської районної державної адміністрації 25 травня. Засідання розпочалося зі звіту про виконання Стратегії забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в районі.

Для протидії поширенню туберкульозу та ВІЛ/СНІДу проводять низку заходів: обстеження на туберкульоз шляхом проб Манту, профілактичні огляди (за три місяці - 5700), тестування донорів крові на ВІЛ, консультації для вагітних.

В Олександрійській ЦРЛ діє кабінет "Довіра", де можна пройти швидке тестування на ВІЛ, розповсюджують шприци та засоби контрацепції серед споживачів ін’єкційних наркотиків. З початку 2018 року лікарі виявили та підтвердили два випадки носійства ВІЛ-інфекції. Водночас ВІЛ-інфіковані можуть розраховувати на безкоштовне базове лікування, відзначила Анна Мороз.

За перший квартал 2018 року на туберкульоз захворіли 7 жителів Олександрійщини: на туберкульоз легень - 6 осіб, на позалегеневий туберкульоз - 1 дитина віком 10 років. Від туберкульозу за перший квартал 2018 року померла одна особа.

Фото: Кіровоградська ОДА   

0    2347     25.05.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!