Новини

на попередню сторiнку

Аграрії Олександрійщини недоотримають 10-15% врожаю ранніх культур через погоду

Аграрії Олександрійщини недоотримають 10-15% врожаю ранніх культур через погоду

За попередніми оцінками, аграрії Олександрійського району недоотримають від 10% до 15% від запланованого врожаю ранніх зернових і зернобобових культур. Виною всьому - несприятливі погодні умови.

Про це журналістам "Олександрійських новин" розповів начальник управління агропромислового розвитку Олександрійської райдержадміністрації Олександр Ткаченко.

Посівна кампанія в Олександрійському районі добігає кінця, роботи планують закінчити до 1 червня. Майже на 100% запланованих площ фермери завершили посів соняшника і кукурудзи. Більшість господарств вже займаються доглядом за посівами. Також ведеться підготовка до збирання ранніх зернових і зернобобових культур, розповів посадовець.

Погодні умови, особливо високі температури в кінці квітня - на початку травня, призвели до більш ранньої вегетації рослин, ніж того хотілося б аграріям. Через це жнивна кампанія цього року розпочнеться раніше.

Температурні умови вплинули і на майбутній урожай, відзначив Олександр Ткаченко. Вже можна прогнозувати на 10-15% менший від очікуваних обсягів урожай ранніх культур.

Прогнозувати урожай більш пізніх культур, на думку начальника управління, ще зарано - погода може внести свої корективи. Однак вже зараз аграрії відзначають недостатню кількість опадів і їх нерівномірність. Краща ситуація в господарствах, які знаходяться ближче до Дніпропетровської області. У середньому в Олександрійському районі випало 14,5 мм дощів. "Сподіваємося на опади на Трійцю", - відзначив Олександр Ткаченко.

Фото умовне: Рixabay

0    1077     24.05.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!