Новини

на попередню сторiнку

Олександрія потрапила до переліку територій з високим рівнем захворюваності на ВІЛ та СНІД

Олександрія потрапила до переліку територій з високим рівнем захворюваності на ВІЛ та СНІД

Кількість інфікованих ВІЛ у Кіровоградській області щороку збільшується на 10-15%. Вже зараз до 0,3% від всього населення області є носіями вірусу.

Відповідну інформацію повідомили в Кіровоградському обласному лабораторному центрі та назвали території Кіровоградщини з найвищими рівнями захворюваності.

Найвищі показники ВІЛ-інфікованих на кінець 2017 року зафіксували в Устинівському та Долинському районах. "Високі показники по м. Кропивницький, м. Олександрія, Добровеличківському, Новгородківському, Новоукраїнському та Петрівському районах", - відзначають фахівці.

Хворих на СНІД найбільше зареєстровано в Добровеличківському та Долинському районах. "Досить високі показники хворих на СНІД в м. Олександрія, Новгородківському, Петрівському та Устинівському районах", - йдеться в повідомленні.

Експерти попереджають, що розповсюдження ВІЛ-інфекції стосується вже не тільки осіб, які вживають наркотики ін’єкційним шляхом, чи представників нетрадиційної сексуальної орієнтації. У зоні ризику опинилися всі, хто займаються незахищеним сексом.

Однак статус ВІЛ-інфікованого - не вирок, відзначають співробітники лабораторного центру. "Зараз існують препарати, які перешкоджають розвитку СНІДу у інфікованої особи, так звана антиретровірусна терапія, яку отримують інфіковані і хворі СНІДом і в нашій області", - говорять фахівці. Для того, щоб вберегти здоров’я, потрібно користуватись засобами індивідуального захисту та хоча б раз на рік відвідувати лікаря для обстеження на ВІЛ.

Як повідомлялося, 4 травня в Олександрії всі бажаючі могли безкоштовно пройти тест на ВІЛ та гепатит С.

Фото: Утренний город

0    831     16.05.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!